Ta sztuka zachwyciła białostocką publikę. "Szwagierki" powracają na scenę

2024.06.03 06:57
W czerwcu, na deski Auli Wydziału Nauk o Edukacji UwB powrócą "Szwagierki". To ponadczasowa historia, w której każdy z nas może ujrzeć własne odbicie.
Ta sztuka zachwyciła białostocką publikę. "Szwagierki" powracają na scenę
Fot: Bartek Warzecha/Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Musical "Szwagierki" w reżyserii Michała Znanieckiego przenosi na teatralne deski tekst autorstwa Michela Tremblay’a. Choć oryginał tej historii powstał w latach 60., jej przesłanie pozostaje zaskakująco aktualne. Spektakl opowiada o czternastu kobietach, które zostają zamknięte w symbolicznej kuchni – przestrzeni, w której bohaterki rozmawiają na tematy zarówno poważne, jak i błahe.

Bohaterki tworzą mieszankę wybuchową, ujawniając prawdy nie tylko o sobie, ale i o świecie, w którym przyszło im żyć. Kuchnia staje się miejscem, w którym dramat przeplata się z humorem. Każda z postaci, o unikalnym charakterze, zmaga się z różnymi problemami, z którymi może utożsamiać się każdy z nas.- Zespół wybitnych twórców wraz z aktorami Teatru Dramatycznego stworzył niezwykłe widowisko. Spektakl "Szwagierki" porusza bardzo ważne, wciąż aktualne tematy, z którymi być może każdy z nas boryka się na co dzień. Wnikliwa obserwacja mechanizmów międzyludzkich zostaje tu ukazana w sposób komiczny, a czasem nawet satyryczny. Zachęcam wszystkich do obejrzenia musicalu, który mimo ukazania prawdy o nas, czasem przykrej, zapewni dużą dawkę humoru - mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Premiera spektaklu, która odbyła się 9 marca zachwyciła białostoczan. Naszą recenzję spektaklu "Szwagierki" można przeczytać TUTAJ.

Musical "Szwagierki" będzie można obejrzeć 8 i 9 czerwca na scenie Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Bilety na spektakl dostępne są stacjonarnie w kasie Teatru (ul. Suraska 1) oraz online na stronie: dramatyczny.pl.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1096 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39