Tablety pomagają, ale nadal jest problem z przesyłkami sądowymi

2014.04.08 00:00
Jest lepiej, ale problemy nadal występują. Nowy doręczyciel zbyt długo dostarcza przesyłki sądowe przez co wydłużają się rozprawy.
Tablety pomagają, ale nadal jest problem z przesyłkami sądowymi
Fot: sxc.hu

Wszystko wynika z nowej współpracy Polskiej Grupy Pocztowej i InPost, które to od 1 stycznia 2014 roku dostarczają przesyłki sądowe i prokuratorskie (wcześniej obsługiwała je Poczta Polska). Już na samym początku pojawił się problem z dostarczaniem przesyłek do odbiorców i informacji zwrotnej do sądów.

- Sądy nie mając informacji o doręczeniu przesyłki często dopiero na rozprawach dowiadują się, że nie ma np. świadka - mówi Przemysław Wasilewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Białymstoku. - Prowadziło to nawet do odwoływania spraw.

Teraz jest lepiej, a wszystko dzięki temu, że kurierzy korzystają z tabletów. Wszelkie niezbędne informacje np.: o odbiorze przesyłki trafiają do nadawcy w ciągu 24 godzin.

- Nie ma już sytuacji, kiedy sprawy są odwoływane, bo nie ma informacji o doręczeniu przesyłki - zapewnia Wasilewski.

Nie wszyscy jednak mają do dyspozycji nowe technologie. Obecnie z tabletów korzysta jedynie 10 kurierów i 10 punktów awizo. Docelowo ta liczba ma zwiększyć się do 90.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1291 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39