Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Tak powstaną ziołowe amulety. Warsztaty z roślinami i żywicą

2026.08.07 13:00
Tak powstaną ziołowe amulety. Warsztaty z roślinami i żywicą
Fot: Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelny

Wystarczy kilka roślinnych elementów, odrobina żywicy i pomysł na własną kompozycję. W środę (12 sierpnia) w Ignatkach-Osiedlu odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy przygotują ziołowe amulety inspirowane naturą Podlasia.

Zamiast wyrzucać zasuszone liście czy kwiaty, można nadać im zupełnie nową formę. Podczas warsztatów roślinne elementy zostaną wykorzystane do stworzenia niewielkich amuletów.

Zajęcia odbędą się w ramach projektu „Ziołowe Pokolenia” i będą poświęcone pracy z żywicą i naturalnymi materiałami. Uczestnicy przygotują własne ozdoby, które później zabiorą do swoich domów.

Spotkanie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Ignatkach-Osiedlu przy ul. Jeździeckiej 14. Na warsztaty obowiązują zapisy. Warto też dodać, że liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: 514 921 016 (Juchnowiec Kościelny), 85 747 42 57 (Filia w Kleosinie) oraz mailowo: juchnowiec@bibliotekajuchnowiec.pl.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2026”

Więcej informacji: Ziołowe amulety Podlasia | Ziołowe Pokolenia

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Diana Rusiłowicz

Diana Rusiłowicz

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas