Teatr w czasach zarazy. Akademia Teatralna wystawia premierę online

2020.06.24 07:22
Po "Śmierci porucznika" Akademia Teatralna zaprasza na kolejną premierę przedstawienia dyplomowego studentów czwartego roku aktorstwa. Będzie to "PandemiJa", napisana i wyreżyserowana przez Agatę Biziuk.
Teatr w czasach zarazy. Akademia Teatralna wystawia premierę online
Fot: Marta Siergiej

Sztuka wprost odnosi się do globalnej sytuacji ostatnich kilku miesięcy wywołanej pandemią Covid-19 i strategii życiowych młodych ludzi podejmowanych wobec niej.

"Zarówno spektakl, jak i środki w nim użyte, są głośnym krzykiem młodych ludzi wobec otaczającej ich nowej i sterylnej rzeczywistości. Niemożność wykonywania zawodu, strach, frustracja, absurd dzisiejszych czasów popchnął twórców do stworzenia onirycznego kolażowego spektaklu, w którym partnerem i lalką staje się kamera. Korzystając z technik mieszanych, przenosimy się w świat dotykający pandemii, w krzywym zwierciadle odbijamy prozaiczność życia, ale i mierzymy się z największymi traumami i lękami" - zapowiadają twórcy.

Za reżyserię i tekst odpowiada Agata Biziuk, scenografię i kostiumy przygotowała Marika Wojciechowska, muzykę - Natasza Topor, a choreografię - Anna Sawicka-Hodun. Reżyserem świateł jest Maciej Iwańczyk, za zdjęcia odpowiedzialny jest Tobiasz Czołpiński, a za montaż - Jonasz Czołpiński.

Występują: Małgorzata Apse, Rūdolfs Apse, Magdalena Bednarek, Anna Konieczna, Karolina Mazurek, Anna Nieciąg, Katarzyna Pilewska, Karol Sławek, Agata Słowik, Zbyszek (gościnnie).
Rejestrację dyplomu będzie można zobaczyć we wtorek (14.07) o godz. 19.00 na kanale YouTube Akademii Teatralnej Filii w Białymstoku. Link do nagrania zostanie opublikowany na wydarzeniu na Facebooku.

Premierę poprzedzi dyskusja on-line z reżyserką i zaproszonymi gośćmi - szczegóły zostaną podane wkrótce.

Spektakl wyemitowany zostanie bezpłatnie. Jednocześnie twórcy zachęcają do dobrowolnych wpłat na fundusz stypendialny dla studentów Akademii Teatralnej i/lub wpłat na rzecz niezwykle kosztownej kuracji przeciwnowotworowej Andrzeja Strzeleckiego - subkonto prowadzi Fundacja Rak'n'Roll. Numery kont można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Akademii Teatralnej.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1440 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39