To może zaowocować międzynarodową współpracą. Podlascy przedsiębiorcy w Mińsku

2016.11.08 12:34
130 spotkań, podczas których omawiano ewentualną współpracę, to efekt "Misji Gospodarczej Białoruś". W wyjeździe wzięli udział reprezentanci 20 podlaskich firm.
To może zaowocować międzynarodową współpracą. Podlascy przedsiębiorcy w Mińsku
Fot: materiały prasowe

26 uczestników z 20 podlaskich firm wzięło udział w "Misji Gospodarczej Białoruś" w Mińsku.

Przedsiębiorcy z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Białowieży, Hajnówki, Dubicz Cerkiewnych, Hajnówki, Juchnowca Kościelnego, Narewki, Łomży i Siemiatycz to przedstawiciele branż m.in. turystycznej, budowlanej, handlowej czy przetwórstwa spożywczego.

Wszyscy wzięli udział w forum gospodarczym, a także konferencji, podczas której omówiono możliwości współpracy między przedsiębiorcami z Polski i z Białorusi.

Najważniejszym punktem wyjazdu były spotkania między firmami. W tych rozmowach wzięło także udział niemal 50 białoruskich firm, więc każdy przedstawiciel woj. podlaskiego miał partnera do rozmowy. Przeprowadzono w sumie około 130 takich bezpośrednich spotkań. Była to okazja do przedstawienia swoich ofert i omówienia możliwości współpracy.

Marcin Pogorzelski z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego informuje, że najbardziej oblegane były stoliki z branży budowlanej oraz przetwórstwa spożywczego.

- Największą zaletą tego wyjazdu było umożliwienie bezpośredniego spotkania i rozmów z przedstawicielami branży turystycznej na Białorusi, wymiany doświadczeń ze swojej działalności oraz zaplanowanie współpracy na przyszłość. Ważną zaletą misji było również poznanie specyfiki białoruskiego rynku turystycznego oraz uwarunkowań jego rozwoju - mówi Jerzy Nesteruk z Biura Turystyki Aktywnej "NES-TUR", jeden z uczestników.

Organizatorzy mają nadzieję, że zdobyta podczas "Misji Gospodarczej Białoruś" wiedza i kontakty zaowocują w niedalekiej przyszłości umowami handlowymi. W najbliższych dniach planowany jest podobny wyjazd, tym razem do Niemiec.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1827 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39