Tradycyjna muzyka celtycka wybrzmi na białostockiej scenie [KONKURS]

2024.03.13 11:13
Dzień Św. Patryka to święto kojarzone z zielenią, czterolistną koniczyną i garnkiem złota. Mimo iż obchodzone jest w Irlandii, nic nie stoi na przeszkodzie, aby celebrować je również w Białymstoku. Z tej okazji na scenie Nie Teatru wystąpi zespół Celtic Tree.
Tradycyjna muzyka celtycka wybrzmi na białostockiej scenie [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Celtic Tree to muzyczna podróż przez zawiłe ścieżki historii, w której tradycyjne dźwięki celtyckie splatają się z nowoczesnym brzmieniem i polską duszą. Zespół, zrodzony z pasji do muzyki celtyckiej i poezji, wzbogaca polską scenę muzyczną od 2005 roku.

Historia Celtic Tree rozpoczyna się w Toruniu, gdzie jego założyciel, Tomasz Fojgt, wsłuchiwał się w echa dalekich krain, kiedy tylko chwycił za gitarę. Nagradzany na licznych festiwalach pieśniarz i autor piosenek, zainspirowany bogactwem celtyckich melodii, postanowił stworzyć zespół, który przeniesie tę magię na polską scenę.

Zespół Celtic Tree nie jest jednak typową grupą folkową. To nie tylko wykonawcy tradycyjnych pieśni, lecz mistrzowie interpretacji, którzy łączą dziedzictwo celtyckie z językiem polskim. Ich repertuar to mieszanka irlandzkich utworów tanecznych, pieśni drogi, starodawnych ballad, a także kawałków autorskich, czerpanych z tradycji celtyckiego folkloru. Każdy utwór, który prezentują, to kawałek historii.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenie na wydarzenie. Aby je zdobyć, można wziąć udział w konkursie dostępnym TUTAJ.

Zespół Celtic Tree wystąpi na scenie Nie Teatru w sobotę (16 marca).

Więcej informacji: CELTIC TREE - koncert z okazji Dnia św. Patryka

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1003 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39