Tradycyjnie - Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem startuje niebawem

2023.03.29 08:27
Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem stał się pewną tradycją. Tuż przed świętami, będzie można zaopatrzyć się w wyroby spożywcze, kupić produkty rękodzielnicze. A to wszystko w samym centrum Białegostoku.
Tradycyjnie - Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem startuje niebawem
Fot: Joanna Krukowska

Jarmark Wielkanocny to impreza cykliczna. Już po raz jedenasty w samo serce miasta zjadą się wystawcy z tradycyjnymi wiktuałami, rękodziełem, rzemiosłem, kosmetykami naturalnymi. Będzie można zakupić: palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, ozdoby, dekoracje, kosmetyki, ręcznie robione mydła zapachowe, ceramikę, wyroby garncarskie, torby filcowe i z bawełny surowej, kubki, koszulki i poduszki z nadrukami, obrazy, akwarele, wydmuszki, wyroby ze skóry, upominki ze szkła, lalkarstwo, wyroby z metalu, biżuterię ręcznie robioną, rękodzieło szklane, witraże.

Ponadto na stoiskach będą dostępne: produkty pszczele (wiele gatunków miodów, pyłek kwiatowy, propolis), wędliny tradycyjne wieprzowe i z dziczyzny, kiełbasy, kaszanki, pieczywo na naturalnym zakwasie, sery zagrodowe z mleka krowiego i koziego, ser koryciński swojski, litewskie wędliny, chleby, kwas chlebowy, sękacze, mrowiska, ciasta, przyprawy, słodkie przysmaki, ręcznie robione czekoladowe jajka, chałwa, herbata, baklava, blok.

Jak podkreślają organizatorzy, głównym celem świątecznego kiermaszu przed Ratuszem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego różnych regionów Polski.

Oprócz stoisk z wyrobami, na chętnych czeka wiele atrakcji. Odbędą się warsztaty kosmetyczne i garncarskie (w zależności od pogody), będzie działał dmuchany plac zabaw, a także kącik ziołowy.

Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem rozpocznie się w sobotę (1.04) i potrwa do piątku (7.04). Stoiska będą działały w godz. 10:00 - 17:00.

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1537 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39