Trailer ŻUBROFFKI zakwalifikowany na Festiwal w Annecy!

2021.03.30 15:23
Trailer 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA zakwalifikował się do międzynarodowego festiwalu.
Trailer ŻUBROFFKI zakwalifikowany na Festiwal w Annecy!
Fot: Grzegorz Chuczun
ŻUBROFFKA 2018

Trailer ŻUBROFFKI stworzył czesko-słowacki animator David Štumpf. Krótka zapowiedź białostockiego festiwalu została zakwalifikowana do konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

Jest to nie lada sukces, bowiem Festiwal w Annecy we Francji to jeden z najbardziej prestiżowych i najstarszych festiwali filmów animowanych na świecie. Odbywa się nieprzerwanie od 1960 r. W tym roku planowany jest od 14 do 19 czerwca.

Trailer ŻUBROFFKI został także zakwalifikowany do konkursu czeskiego festiwalu ANIFILM w Libercu.

15. edycja białostockiego festiwalu ŻUBROFFKA obędzie się w dniach 9-13 czerwca. Jest to impreza, która przyciąga widzów z całego świata. Z małego, kameralnego wydarzenia przerodziła się w jedną z ważniejszych imprez tego typu w regionie. Prezentowane są na niej filmy krótkometrażowe z Polski i ze świata. Oceniane są w ośmiu kategoriach. Jak piszą sami organizatorzy: Festiwal "jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność i różnorodność, jest miejscem spotkań twórców otwartych, z poczuciem humoru oraz ceniących naturę i jej wytwory."

Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl

1454 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39