Trener Jagi po spotkaniu z Wisłą Płock: Rozegraliśmy naprawdę dobry mecz

2020.11.24 09:30
Jagiellonią Białystok w końcu dała powody do radości. Żółto-Czerwoni pewnie pokonali w poniedziałek (23.11) Wisłę Płock 5:2 i z całą pewnością można powiedzieć, że był to jeden z najlepszych występów Dumy Podlasia pod wodzą Bogdana Zająca.
Trener Jagi po spotkaniu z Wisłą Płock: Rozegraliśmy naprawdę dobry mecz
Fot: Grzegorz Chuczun

Brawa dla Pospisila

Po trzech porażkach z rzędu na głowę Bogdana Zająca spadło wiele słów krytyki. Po starciu z Nafciarzami szkoleniowiec Jagi może jednak liczyć na chwilę wytchnienia, bo gra białostockiego zespołu długimi fragmentami mogła się podobać.

- To zwycięstwo cieszy. Walczyliśmy o to, żeby odbudować się zwycięstwem po trudnych chwilach, które przeżywaliśmy w ostatnich tygodniach i to się udało. Słowa uznania dla zespołu, rozegraliśmy naprawdę dobry mecz. Była bardzo wysoka skuteczność, piękne bramki, przy wielu z nich dużo jakości. To były wypracowane trafienia, miło się patrzyło na finalizacje tych akcji - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Bogdan Zając.

Żółto-Czerwoni gola otwierającego wynik spotkania zdobyli po sprytnie rozegranym rzucie wolnym. Od razu po tej akcji nasuwały się pytania, czy drużyna tego typu rozwiązanie ćwiczyła, czy też taki, a nie inny pomysł na wykonanie stałego fragmentu gry narodził się spontanicznie. Trener Podlasian rozwiał po meczu wszelkie wątpliwości.

- Fantastycznie weszliśmy w to spotkanie, szybko zdobyliśmy bramkę. W tym miejscu chcę wyrazić duże słowa uznania dla Martina, ponieważ w tym wypadku było zaplanowane zupełnie co innego, ale dała o sobie znać inteligencja piłkarska, której błysk widzieliśmy. Podanie do Jakova i fantastyczne wykończenie tego rzutu wolnego. Po chwili dobry odbiór w środku pola i wyszliśmy na prowadzenie 2:0, które z pewnością dało nam dużo spokoju. Kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania - oznajmił szkoleniowiec białostoczan.

Drużynę uratował spokój

Mimo serii niekorzystnych wyników Jagiellończycy do batalii z Wisłą Płock podeszli ze spokojem. Taka postawa szybko przyniosła pozytywny efekt i koniec końców dała ważny komplet punktów.

- Ten mecz pokazał, że łatwiej jest zdobywać bramki, jeżeli staramy się być cierpliwi w rozgrywaniu piłki, odbieramy futbolówkę na połowie przeciwnika, udaje się nam realizować założenia i funkcjonujemy jako zespół. Kilka dobrych skoków pressingowych, kilka cierpliwie rozegranych akcji oraz kilka szybkich ataków spowodowało to, że mogliśmy skutecznie finalizować sytuacje. W dzisiejszym meczu było bardzo dużo pozytywnej energii. Potrafiliśmy dobrze zareagować, nawet w trudnym momencie, kiedy przeciwnik zdobywał bramki, to myśmy odpowiadali kolejnymi - zakończył trener Zając.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1138 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39