Trochę historii Polski i nieco klasyki. Do Białegostoku przyjedzie warszawski teatr

2024.04.25 06:22
Na scenie Kina Ton już niebawem zostaną zaprezentowane spektakle "Król i Caryca" oraz "Śluby Panieńskie". Przedstawi je warszawski Teatr Klasyki Polskiej, który skupia się na prezentacji i promocji najważniejszych dzieł dramatycznych z repertuaru narodowego.
Trochę historii Polski i nieco klasyki. Do Białegostoku przyjedzie warszawski teatr
Fot: Materiały prasowe

Spektakle "Król i Caryca" oraz "Śluby Panieńskie" Teatru Klasyki Polskiej będzie można zobaczyć 8 i 9 maja na scenie Kina Ton.

"Król i Caryca" oraz "Śluby Panieńskie"

Spektakl "Król i Caryca" w reżyserii Jerzego Zelnika to dramatyczna opowieść o romansie między Stanisławem Augustem a carycą Katarzyną Wielką, który doprowadził do objęcia przez Stanisława Poniatowskiego tronu w Polsce. To historia złożonej relacji między carycą a królem Stanisławem Augustem, w oparciu o ich korespondencję. Przedstawienie ukazuje nie tylko dawne namiętności między nimi, ale również brutalny polityczny interes, który prowadzi do dyplomatycznej wojny o sprzeczne narodowe cele. "Król i Caryca" rzuca światło na kulisy wydarzeń, które przyczyniły się do zniknięcia Rzeczypospolitej z mapy Europy na ponad 120 lat.

Spektakl "Śluby panieńskie" to z kolei ponadczasowa komedia Aleksandra Fredry, która w zabawny sposób ukazuje wieczną wojnę płci oraz siłę miłości. Opowiadając historię bohaterek, które mimo złożonych ślubów nie potrafią oprzeć się porywom serca, spektakl dotyka uniwersalnego tematu ludzkich emocji i zachowań w obliczu nadejścia miłości.

Bilety na spektakle "Król i Caryca" oraz "Śluby Panieńskie" są już dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji: Teatr Klasyki Polskiej: "Król i Caryca" i "Śluby Panieńskie"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1497 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39