Trwa konkurs na projekt muralu. Główna nagroda to trzy tysiące złotych

2024.05.21 11:51
Akademia teatralna w Białymstoku organizuje konkurs. Celem jest stworzenie projektu muralu promującego Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA.
Trwa konkurs na projekt muralu. Główna nagroda to trzy tysiące złotych
Fot: Marta Siergiej

Od 2002 roku, co dwa lata, w Białymstoku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. W jego ramach organizowane są pokazy spektakli, wykłady, wystawy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczna, jedenasta edycja festiwalu, odbędzie się w dniach 18-22 czerwca pod hasłem "wspólnota". Festiwal zainauguruje także obchody 50-lecia Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Z okazji 11. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie na projekt muralu promującego festiwal. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł. Najlepszy projekt zostanie zrealizowany na ścianie budynku usługowego przy ul. Henryka Sienkiewicza 53/1 w Białymstoku.

Mural powinien nawiązywać do Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. Koncepcja musi uwzględniać również jubileusz 50-lecia Filii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku, z podkreśleniem zasług jej założyciela – artysty lalkarza prof. Krzysztofa Raua.

Do udziału w konkursie mogą przystąpić osoby pełnoletnie. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden oryginalny projekt. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać: skan wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej z danymi osobistymi oraz kontaktowymi uczestnika, życiorys artystyczny, opis inspiracji i idei muralu oraz oświadczenie. Do dokumentów należy również dołączyć projekt muralu w wersji elektronicznej, wykonanego według wytycznych zawartych w regulaminie, wizualizację muralu na ścianie budynku oraz skan podpisanej informacji administratora o przetwarzaniu danych osobowych.

Komplet dokumentów należy przesłać w formie elektronicznej na adres festival@e-at.edu.pl do 10 czerwca 2024 r. Wyniki pracy komisji konkursowej zostaną ogłoszone na stronie internetowej Akademii Teatralnej w Białymstoku do 17 czerwca 2024 r.

Więcej informacji: Konkurs na projekt muralu promującego Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1592 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39