Trwa remont UDSK. Pierwszą klinikę już oddano do użytku

2022.07.26 16:01
Remont kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hematologii, Żywienia i Alergologii z Pododdziałem Pulmonologii został właśnie zakończony. Młodzi pacjenci mogą korzystać z nowych sal.
Trwa remont UDSK. Pierwszą klinikę już oddano do użytku
Fot: UDSK

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Zamenhofa (UDSK) w Białymstoku zakończył remont części Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii, Żywienia, Alergologii i Pulmonologii. Mali pacjenci mogą z niej korzystać już od poniedziałku (25.07).

- To jeden z pierwszych odcinków, w których zakończono gruntowną modernizację. Dzięki temu, każda sala chorych jest 1- lub 2-osobowa, wyposażona w węzeł sanitarny, wentylację mechaniczną. Oddział zapewnia też w obrębie pokoi miejsce dla rodziców i opiekunów Małych Pacjentów, pomieszczenia socjalne i sanitariaty dla rodziców oraz odwiedzających - informuje UDSK.

Ponadto wszystkie pomieszczenia personelu zostały zabezpieczone elektroniczną weryfikacją dostępu oraz odnowione. Wszelkie pomieszczenia klinik dostosowano do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i budowlanych, takich jak długość dojść ewakuacyjnych czy szerokość przejść i drzwi. W ostatnich tygodniach udało się również wymienić stolarkę okienną szpitala.

Jest to początek wielkich zmian w szpitalu. Dzięki modernizacji wszystkich klinik, znacznie podwyższy się komfort i standard pobytu hospitalizowanych pacjentów oraz ich opiekunów.

Remont jest realizowany w ramach projektu inwestycyjnego pn. "Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku" finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Zdrowia. Remont obejmuje przebudowę i modernizację 8 Klinik:
- Kliniki Pediatrii, Reumatologii, Immunologii i Chorób Metabolicznych Kości;
- Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hematologii, Żywienia i Alergologii z Pododdziałem Pulmonologii;
- Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii z Pododdziałem Kardiologii;
- Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej;
- Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej;
- Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej;
- Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej;
- Kliniki Okulistyki Dziecięcej z Ośrodkiem Leczenia Zeza.

Równolegle z wykorzystaniem środków szpitala zrealizowana zostanie przebudowa Kliniki Obserwacyjno-Zakaźnej. Modernizacją objęte są także klatki schodowe i windy. Remont w UDSK ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. Koszt inwestycji wyniesie 37 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1361 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39