Trzeba uważać. Oszuści znów atakują w Białymstoku

2016.02.16 18:51
Białostocka policja apeluje do mieszkańców miasta o ostrożność. Oszuści znowu atakują.
Trzeba uważać. Oszuści znów atakują w Białymstoku
Fot: KWP Białystok
Oszuści w poniedziałek aż szesnastokrotnie próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych

Tylko w poniedziałek (15.02) oszuści próbowali wyłudzić oszczędności aż od 16 starszych osób. Na szczęście żadna z tych prób nie zakończyła się sukcesem.

W mediach non stop pojawiają się informacje o próbach oszustw. Dotyczą one szczególnie osób starszych. Organizowane akcje ostrzegające przed wyłudzeniami jak widać przynoszą efekty. Białostoccy seniorzy nie są aż tak naiwni i mają świadomość, że podejrzane telefony od bliskich warto weryfikować.

Poniedziałkowi oszuści działali następująco: najpierw ktoś dzwonił na telefon stacjonarny i przedstawiał się jako córka, syn czy synowa. Rozmówca informował o wypadku drogowym, w którym uczestniczył. W wyniku tego zdarzenia miał pilnie potrzebować pieniędzy. Prosił więc o szybkie wsparcie finansowe. Wczoraj oszuści prosili o 80 tys. zł.

Na szczęście nikt nie dał się nabrać i nikt nie przekazał pieniędzy dzwoniącym. Wszyscy rozmówcy natychmiast kończyli rozmowę i odkładali słuchawkę.

Oszuści często też podają się za funkcjonariuszy policji. Mundurowi przypominają, że nigdy nie informują telefonicznie o sprawach, które prowadzą. W przypadku telefonów członków rodziny warto oddzwaniać, by upewnić się, że kontaktuje się z nami ktoś bliski. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy, gdy po ich odbiór przychodzi ktoś nieznany, podający się za "przyjaciela" naszego członka rodziny.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1471 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39