Trzy dni studiujesz, dwa pracujesz. Jedyne w regionie studia w trybie kariery

2016.06.09 11:53
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku opracowała nowy program kształcenia. Na zarządzaniu oraz finansach i rachunkowości możliwe będą studia w trybie kariery, łączące pracę i naukę.
Trzy dni studiujesz, dwa pracujesz. Jedyne w regionie studia w trybie kariery
Fot: Katarzyna Klimowicz

Najcenniejsze dzisiaj w studiowaniu, oprócz zdobytej wiedzy, jest doświadczenie. Nie każdy jednak ma czas, żeby je zdobyć. Naprzeciw wymaganiom przyszłych studentów wychodzi Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Studia w trybie kariery to stacjonarny program kształcenia praktycznego na poziomie studiów pierwszego stopnia, który opracowano dla kierunków finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. Oferta edukacyjna została przygotowana we współpracy z pracodawcami z regionu, którzy brali udział w tworzeniu programu studiów oraz zaoferowali słuchaczom praktyki, staże oraz pracę.

Zajęcia dydaktyczne będą także prowadzone z udziałem pracowników przedsiębiorstw. Swój udział zadeklarowały już takie firmy jak Promotech, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Barter czy Samasz. Studenci będą realizowali program kierunku w ciągu 3 dni w tygodniu, 2 pozostałe przeznaczone będą na zdobywanie doświadczenia zawodowego. Absolwent powinien lepiej sobie radzić na rynku pracy i być atrakcyjniejszy dla potencjalnego pracodawcy.

Rekrutacja na studia w trybie kariery przebiega tak samo jak na pozostałe kierunki WSFiZ. Nabór odbywa się dwa razy w danym roku akademickim. Nabój jesienny trwa od 1 czerwca do 15 października, a przemienny - wiosenny od 2 stycznia do 28 lutego. Do działu rekrutacji uczelni należy dostarczyć świadectwo dojrzałości, dwa zdjęcia, dowód osobisty oraz dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej. Studia są płatne, istnieje możliwość otrzymania stypendium socjalnego lub Rektora dla najlepszych studentów.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1003 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39