Trzy zespoły na jednej scenie. To będzie moc! [KONKURS]

2024.04.17 07:59
Dusty Rocks, Przechery i KREHA - to trzy zespoły, które już niebawem wystąpią na scenie Sześcianu. To będzie prawdziwa moc!
Trzy zespoły na jednej scenie. To będzie moc! [KONKURS]
Fot: Materiały prasowe
Wystąpi lokalny zespół KREHA

Koncert Dusty Rocks x Przechery x KREHA odbędzie się w czwartek (25 kwietnia) w Sześcianie.

Dusty Rocks

Dusty Rocks to zespół, który powstał w 2019 roku, jednak ich brzmienie inspirowane jest erą rocka z lat 70. przenosząc słuchaczy w czasy, gdy winylowe płyty królowały na odtwarzaczach. Melodyjne wokale, chropowate riffy, ciepły bas i soczysty groove - to wszystko składa się na brzmienie Dusty Rocks.

W październiku ubiegłego roku pojawił się ich pierwszy singiel "Fire Inside", opowiadający o wewnętrznym ogniu, płonącym w każdym z nas. W marcu natomiast wydali swój drugi singiel zatytułowany "Chase Your Dreams" o samorealizacji, dążeniu do spełniania marzeń i walce o ich spełnienie.Przechery

Przechery to białostocki kwartet, który powstał w 2019 roku. W swojej twórczości łączą różnorodne elementy muzyczne, takie jak rock progresywny, klasyczny i stonerowy, czarny blues oraz post punk. Porównywani są do takich ikon sceny muzycznej jak Republika, Klaus Mitffoch, Brygada Kryzys i Kult. Niektórzy zauważają również w ich brzmieniu wpływy zespołów takich jak Rage Against the Machine, Primus czy też Tool.

W 2020 roku zespół dotarł do finału "Rockowania". Ich talent został dostrzeżony przez jury podczas przesłuchań festiwali w Jarocinie oraz Pol’and’rock. Jednak Przechery nie ograniczają się jedynie do muzyki. Sami zajmują się produkcją swoich teledysków.KREHA

KREHA to zespół, który powstał w 2016 roku z inicjatywy białostockiego satyryka, felietonisty i scenarzysty Krzysztofa Szubzdy. W kwietniu 2017 roku grupa zadebiutowała na scenie, dając swój pierwszy koncert w białostockim Klubie Gwint. Choć ich muzyka opiera się głównie na rocku, to zespół nie boi się eksperymentować.

W roku 2020 KREHA osiągnęła drugie miejsce w konkursie "Rockowania" organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury. Stali się także finalistą plebiscytu "Niebieski Mikrofon" Radia Białystok. Zaskoczona sukcesami, grupa postanowiła sięgnąć po kolejny cel - nagranie płyty, którą zdecydowali się rozdać za darmo. Ten nietypowy krok przyniósł kolejne triumfy, bowiem "Pierwsza Gratis" spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Grupa aktualnie pracuje nad drugą płytą.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Dusty Rocks x Przechery x KREHA w Sześcianie


Hasło dnia: Majówka z teatrem

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1576 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39