"Tydzień Przedsiębiorcy" – ZUS dla Biznesu. Darmowe szkolenia i spotkania

2019.09.13 08:02
Od 23 do 27 września odbędzie się "Tydzień Przedsiębiorcy". W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku organizuje cykl szkoleń oraz dyżury eksperckie. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki.
"Tydzień Przedsiębiorcy" – ZUS dla Biznesu. Darmowe szkolenia i spotkania
Fot: pixabay.com

Zbliża się "Tydzień Przedsiębiorcy"

Od poniedziałku do piątku (23-27.09) Oddział ZUS w Białymstoku organizuje cykl szkoleń oraz dyżury eksperckie dla przedsiębiorców. W tym roku placówka realizuje to przedsięwzięcie we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, której jest partnerem strategicznym kampanii "Pracuję legalnie".

Bezpłatne seminaria będą organizowane w sali 302 siedzibie białostockiego ZUS przy ul. Młynowej 29 budynek B, a w poniedziałek i wtorek (23-24.09) również w Inspektoracie w Suwałkach i Parku Przemysłowym przy ul. gen. Sikorskiego 166 w Łomży.

- W programie przewidziano szkolenia z różnych obszarów, począwszy od współpracy z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych, poprzez ubezpieczenia unijne, legalność zatrudniania obywateli polskich i cudzoziemców, zasady ustalania obowiązku ubezpieczeń i naliczania składek przy umowie zleceniu, a także poświadczanie formularzy A1. Wszystkie szkolenia są bezpłatne, a szczegółowy harmonogram dostępny na stronie ZUS – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Z kolei w Sali Obsługi Klienta w budynku B w Białymstoku, a także Inspektoratach ZUS w Suwałkach, Łomży, Augustowie, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Siemiatyczach, Sokółce, Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem oraz Biurach Terenowych w Grajewie i Kolnie dyżurować będą eksperci ZUS. Można będzie wówczas przy ich pomocy założyć np. profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Podczas pierwszych dwóch dni Tygodnia Przedsiębiorczości dostępni będą również specjaliści z Państwowej Inspekcji Pracy w swoich siedzibach w Białymstoku przy ul. Fabrycznej 2, w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60 oraz w Łomży przy ul. Polowej 55A.

Z kolei we wtorek dodatkowo profesjonalnej informacji od dyżurujących fachowców będzie można uzyskać w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku przy ul. Fabrycznej 2. W środę zaś ekspert z Państwowej Inspekcji Pracy w swojej siedzibie w Białymstoku również będzie pełnił dyżur.

Trzeba się zapisywać

Inicjatywa "Tydzień Przedsiębiorcy" odbywa się w tym samym czasie w całym kraju. Akcja skierowana jest do przedsiębiorców, księgowych, kadrowych, menadżerów, ale również tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad założeniem własnej firmy. Podczas organizowanych spotkań można będzie poszerzyć swoją wiedzę, korzystając z pomocy ekspertów ZUS, PIP i PFRON.

Zapisy na seminaria są prowadzone do wtorku (17.09):
- ZUS Oddział w Białymstoku 85 74 86 426 - Krętowska Urszula lub e-mail - Urszula.Kretowska@zus.pl,
- ZUS Inspektorat w Łomży 86 215 86 04 - Łupińska Agnieszka,
- ZUS Inspektorat w Suwałkach 87 56 52 770 - Klekowiecka Aneta.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1533 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39