Tymon Tymański w Zmianie Klimatu. Wystąpi z solowym projektem

2016.12.14 08:12
Tymon Tymański One Man Show to solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego. Artysta wystąpi w czwartek (15.12) w Zmianie Klimatu.
Tymon Tymański w Zmianie Klimatu. Wystąpi z solowym projektem
Fot: Maciej Safaryn

Przed laty Tymański zapowiadał, że nagra trzy płyty z prześmiewczymi piosenkami, których tematyką są m.in. miłość, moralność, przemijanie, Bóg, szatan i polski szołbiznes.
W piosenkach tych można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego tudzież Franka Zappy oraz Jello Biafry, ale w gruncie rzeczy jest to twórczość charakterystycznie "tymańska" (która doczekała się nawet kilku prac magisterskich).

Pierwszą z rzeczonych płyt był wydany w 1998 r. "P.O.L.O.V.I.R.U.S.", grupy Kury, drugą zaś soundtrack do filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. "Wesele" zespołu Tymon & The Transistors. W czerwcu tego roku ukazał się wreszcie długo wyczekiwany, przedostatni i aż podwójny album Tranzystorów: ścieżka dźwiękowa do głośnego filmu "Polskie gówno".

Mając świadomość, że publiczność będzie się domagała wykonania znanych i lubianych piosenek z kultowej płyty Kur oraz obu charyzmatycznych filmów, Tymon postanowił przygotować ok. 30 piosenek z trzech sowizdrzalskich płyt w formie songwritersko-didżejskiej. Na scenie Tymański śpiewa, stepuje oraz prowadzi fristajlowo-standupową konferansjerkę, równocześnie posługując się swymi trzema gibsonami i laptopem. W ramach nieplanowanych bisów, którym z reguły nie ma końca, artysta wykonuje również utwory ze swoich innych płyt.

Początek koncertu o godz. 20.00, otwarcie drzwi klubu 19.00.

Szczegóły: Tymon Tymański One Man Show

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1147 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39