Udaremniono ogromny przemyt narkotyków wartych 3,7 mln zł

2023.02.15 08:27
Podczas kontroli na granicy polsko-litewskiej prześwietlono ciężarówkę, w której, jak się okazało, znajdowało się ponad 74 kg haszyszu.
Udaremniono ogromny przemyt narkotyków wartych 3,7 mln zł
Fot: KAS

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali ponad 74 kg haszyszu.

- Ciężarówka została zatrzymana do kontroli 30 stycznia, w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku (pow. suwalski). Z ustaleń mundurowych wynikało, że w samochodzie jadącym z jednego z krajów Europy Zachodniej mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków - przekazuje podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Naczepa ciężarówki została prześwietlona skanerem przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Budziska oraz przeszukana z udziałem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków.

- Okazało się, że w naczepie były ukryte 3 torby wypełnione kostkami substancji żywicznej koloru brunatnego. Badanie narkotestem wykazało, że jest to haszysz. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na 3,7 mln zł - dodał oficer prasowy.

Kierowca ciężarówki, którym był obywatel Łotwy, został zatrzymany. Prokurator Prokuratury Regionalnej w Lublinie przedstawił mu zarzut usiłowania dokonania wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej znacznej ilości narkotyków. Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1463 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39