Ukradli kilkadziesiąt rowerów. Dwie dziuple w Białymstoku rozbite

2014.09.05 00:00
Kryminalni z białostockiego komisariatu zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże rowerów na terenie miasta. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.
Ukradli kilkadziesiąt rowerów. Dwie dziuple w Białymstoku rozbite
Fot: Zdjęcie poglądowe

Sprawcy są odpowiedzialni za kradzież kilkudziesięciu rowerów na terenie Białegostoku. W czwartek (4.09) tuż przed południem, w jednej z piwnic bloku przy ul. Akademickiej mundurowi przyłapali na gorącym uczynku 21 i 29-latka, którzy rozkręcali kradzione jednoślady. Na korytarzu piwnicy stały dwa jeszcze niezdemontowane rowery oraz leżały poszczególne elementy już rozkręconych pojazdów. Śledczy szybko ustalili także, że nie jest to jedyna "dziupla" przestępców. Okazało się, że skradziony łup przechowywany jest również w piwnicy przy ul. Waszyngtona. Na miejscu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli rower i kilka zdemontowanych jednośladów. Będąca na miejscu 20-letnia kompanka mężczyzn już podczas wstępnej rozmowy przyznała się, że jeden z pojazdów ukradła kilka dni wcześniej z ul. Warszawskiej.

W dwóch piwnicach śledczy znaleźli w sumie 5 całych rowerów, 6 już zdemontowanych ram i kilkanaście mocowań przednich kół. Ponadto oprócz skradzionych jednośladów policjanci w jednej z szafek należących do 20-latki znaleźli reklamówkę z blisko 40 gr marihuany. Kobieta także została zatrzymana. Cała trójka noc spędziła w policyjnym areszcie. Teraz policjanci ustalają gdzie i od kogo zostały skradzione jednoślady i czy zatrzymani mają jeszcze inne czyny na swoim koncie.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1290 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39