Ul. Ordynacka nareszcie z asfaltem

2022.10.12 17:36
Ponad 2,5 mln zł kosztowała budowa ul. Ordynackiej na osiedlu Dojlidy Górne. Inwestycja właśnie została oddana do użytku.
Ul. Ordynacka nareszcie z asfaltem
Fot: Adam Ludwiczak / UM Białystok

Na ul. Ordynackiej na co dzień jest spory ruch, gdyż pełni ona rolę ulicy zbiorczej. Do tej pory była jednak drogą gruntową. Okoliczni mieszkańcy mogą nareszcie pożegnać kurz i dziury.

- Budowa objęła ul. Ordynacką na odcinku od ul. Zabłudowskiej do ul. Albatrosa. Powstała jezdnia o nawierzchni asfaltowej, chodnik z betonowej kostki brukowej, zjazdy, sieć kablowa linii oświetlenia drogowego, sieć kanalizacji deszczowej, kablowa sieć energetyczna oraz kanał technologiczny. Dodatkowo w celu usprawnienia ruchu wykonano wyniesione skrzyżowanie z ul. Sterową - wymienia Agnieszka Zabrocka z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Zakończenie inwestycji znacznie poprawi bezpieczeństwo ruchu oraz funkcjonalność układu drogowego na osiedlu Dojlidy Górne.

Budowa ul. Ordynackiej pochłonęła 2,57 mln zł.

W tegorocznym budżecie miasta na drogi osiedlowe zarezerwowano 30,72 mln zł. Więcej na ten temat: Inwestycje na 17 ulicach osiedlowych. Miasto prowadzi kolejne

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1729 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39