Ulicami Białegostoku przejdzie Orszak Trzech Króli

2021.12.29 18:08
W czwartek (6.01) ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie gra miejska z nagrodami.
Ulicami Białegostoku przejdzie Orszak Trzech Króli
Fot: G. Chuczun

Zgodnie z tradycją 6 stycznia ulicami Białegostoku przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku jego hasło przewodnie brzmi "Dzień dziś wesoły". Przemarsz to już tradycja, jednak ze względu na pandemię COVID-19 w ostatnich latach odbywał się w nieco zmienionej formule. W tym roku Orszak będzie miał bardziej otwartą formę spaceru rodzinnego, indywidualnego lub w małych grupach po wyznaczonej trasie. Nie ma więc wspólnego przejścia, ani godziny rozpoczynającej wydarzenie. Można wziąć w nim udział o dowolnej porze.

W trakcie przemarszu wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w grze miejskiej, która polega na rozwiązaniu krzyżówki. Na przystankach znajdą się tablice, na których będą opisane sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków, na których będzie można znaleźć odpowiedzi do krzyżówki. Na stronie Miasta Białystok można pobrać kartę do gry z krzyżówką, pytaniami oraz mapą. Na trasie, którym będzie szedł Orszak ustawione zostaną standy, przy których będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Osoby, które chcą wziąć udział w grze miejskiej mogą rozwiązać krzyżówkę i przesłać ją do 6 stycznia na adres promocja@um.bialystok.pl. 50 pierwszych osób, które wskażą poprawną odpowiedź i prześlą zdjęcie ze spaceru orszakowego, np. z wykorzystaniem pamiątkowych standów, otrzyma pakiet nagród rzeczowych Miasta Białystok.

Orszak Trzech Króli wyrusza z dziedzińcu Pałacu Branickich (przestanek św. Rodzina). Następnie należy przejść placem Branickich, potem placem Jana Pawła II i zatrzymać się przy galerii Sleńdzińskich (przystanek "Gospoda"). Następnie ul. Legionową uczestnicy dojdą pod Białostocki Ośrodek Kultury (przystanek "Pasterze") i dalej na Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów (przystanek "Dwór Heroda"). Później ul. Liniarskiego wyruszają na Rynek Kościuszki (przystanek "Walka dobra ze złem). Przemarsz należy zakończyć przy Kinie TON (przystanek "Stajenka").

Wydarzenie jest organizowane przez Archidiecezję Białystok i Miasto Białystok. Orszak wpisał się już w tradycję cyklicznych imprez miasta. Rokrocznie udział w nim bierze tysiące białostoczan, wielu z nich przebiera się wówczas za Trzech Króli podążających do stajenki, gdzie narodził się Jezus Chrystus.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

827 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39