Ulice na Dojlidach i Zawadach będą przebudowane. Na razie powstaną projekty

2016.04.04 12:29
Za rok zostaną przebudowane ul. Wilcza i Łosia na Dojlidach oraz ul. Janusza Radziwiłła na Zawadach. W bieżącym roku powstaną projekty tych inwestycji.
Ulice na Dojlidach i Zawadach będą przebudowane. Na razie powstaną projekty
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Białostocki magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację trzech ulic. Dwie pierwsze leżą na Dojlidach. Wilcza ma być przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Strusią do skrzyżowania z ul. Żubrów, zaś ul. Łosia od skrzyżowania z ul. Rysią do skrzyżowania z ul. Niedźwiedzią. Remont ul. Janusza Radziwiłła na osiedlu Zawady to projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2016. Prace obejmą odcinek od skrzyżowania z ul. Lodową do skrzyżowania z ul. Jana Zamoyskiego.

Na wszystkich trzech ulicach planuje się po 2 pasy ruchu. Projekty obejmą przebudowę jezdni, zjazdów, chodników, budowę i przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej, a w przypadku ul. Wilczej również skrzyżowań.

Dla każdej najpierw powstaną dwa warianty koncepcji rozwiązań projektowych. Z nich urzędnicy wybiorą najlepszy, do którego będzie opracowana dokumentacja wraz z opiniami, uzgodnieniami i pozwoleniami, w tym niezbędnymi do wystąpienia o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

W dokumentacji mają znaleźć się projekty branżowe (drogowy, kanalizacji deszczowej, oświetlenia czy sygnalizacji świetlnej) oraz opracowania niezbędne do przeprowadzenia przetargu na wykonawcę robót drogowych (m.in. kosztorys inwestorski, projekt organizacji ruchu i inwentaryzacja zieleni).

Ogłoszony teraz przetarg obejmuje też pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji. Za wykonanie dokumentacji i pełnienie nadzoru magistrat chce zapłacić około 150 tys. zł netto. Termin składania ofert w tym przetargu minie 11 maja.

Same prace budowlane zaplanowano w przyszłym roku - mają zakończyć się w listopadzie 2017 r. W tej chwili szacuje się, że budowa ul. Wilczej będzie kosztować 1,35 mln, ul. Łosiej - 770 tys. zł, zaś przebudowa ul. Janusza Radziwiłła prawie 500 tys. zł.

W latach 2016-2017 większość drogowych inwestycji planowanych w Białymstoku to te niewielkie, realizowane na osiedlach. Pisaliśmy o tym: Z szerokich arterii przejdą na osiedla. W 2016 r. drogowcy przebudują 40 ulic. WYKAZ INWESTYCJI.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1338 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39