Up To Date Festival 2020. Publika w maseczkach i transmisje online

2020.08.05 14:20
Tegoroczna edycja Up To Date Festival - ze względu na epidemię koornawirusa - będzie wyjątkowa. Festiwal zostanie zorganizowany w formule online z niewielkim udziałem publiczności.
Up To Date Festival 2020. Publika w maseczkach i transmisje online
Fot: Grzegorz Chuczun

Jak poradzić sobie z epidemią?

- Od początku sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, nie miałem wątpliwości, że dobrze by było, gdyby tegoroczna edycja odbyła się - mówił na konferencji prasowej Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. - Wierzyliśmy, że organizatorzy znajdą rozwiązanie, które zadowoli przede wszystkim widzów. Cieszę się, że impreza odbędzie się online. Jestem przekonany, że będzie sukces. Przysporzy to odbiorców. To też duże wyzwanie dla organizatorów.

Przypomniał, że Up To Date Festival został wpisany do Programu Wydarzeń Kluczowych realizowanych w Białymstoku.

- Up To Date Festival wpisał się w krwiobieg Stadionu Miejskiego - podkreślał Adam Popławski, prezes spółki Stadion Miejski. - To bardzo ważne wydarzenie dla Stadionu Miejskiego i miasta Białystok. Ten rok jest wyjątkowy - trzeba sobie poradzić z epidemią. Na stadionie nie będzie tak wielu widzów, ale cieszymy się, że festiwal nadal odbędzie się w tym miejscu.

6 dni festiwalu

- Od początku chcieliśmy, by festiwal się odbył. Zrobiliśmy wszystko, by się odbył, ale nie za wszelką cenę - podkreśla Cezary Chwicewski, dyrektor artystyczny Up To Date Festival. - Jako jedni z pierwszych robiliśmy debaty online na temat kultury w czasie pandemii, mówiliśmy o naszych planach - przypominał.

Z kolei Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy Up To Date Festival, zapowiedział: - Festiwal będzie trwał 6 dni. Rozpoczęliśmy współpracę z Białostockim Teatrem Lalek i tam właśnie 1 września odbędzie się otwarcie festiwalu.

W środę (2 września) zaplanowany jest koncert plenerowy w pięknej naturze - Secret Location "Pozdro Techno x Podlaskie".

- Stadion Miejski będzie gościł nas 3 dni - od 3 września. Zlokalizowane zostaną tam 4 sceny muzyczne - Beats stage by Burn Energy Drink, Łomża Jasne Pełne Stage, Scena Pozdro Techno i Czwarta Scena Czwórki - przygotowane do przyjęcia publiczności w reżimie sanitarnym - mówił Jędrzej Dondziło.

W sobotę (5 września) w sali koncertowe Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej odbędzie się Centralny Salon Ambientu. Tam też zaplanowany jest koncert zamykający imprezę, który odbędzie się w niedzielę (6 września).

- Podczas tegorocznej edycji imprezy wystąpi blisko 60 artystów - wymienił Dondziło.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie został jednak ogłoszony line-up festiwalu. Ten poznamy w ciągu kilkunastu dni. Równolegle uruchomiona zostanie także sprzedaż biletów.

Jednocześnie wydarzenia będą Up To Date Festival 2020 będą transmitowane online. Dostęp do transmisji z każdej sceny będzie bezpłatny i obejmie prawie wszystkich artystów występujących podczas tegorocznej edycji Festiwalu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim - maseczki, dezynfekcja, mierzenie temperatury

Fizyczny udział w tegorocznym Up To Date Festivalu będzie wiązał się koniecznością stosowania się do restrykcyjnego pod względem sanitarnym regulaminu.

Znaczna część Festiwalu odbywać się będzie w salach koncertowych, których maksymalna pojemność zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego ograniczona została do połowy. Koncerty w salach odbywać się będą w pozycji siedzącej. Zajmowane będą co drugie krzesła. Przed wejściem na salę koncertową każdy z uczestników będzie zobligowany do dezynfekcji rąk.

Uczestnicy Festiwalu zobligowani będą do pozostawienia podpisanego oświadczenia na temat stanu zdrowia wraz z aktualnymi danymi ułatwiającymi kontakt na wypadek pojawienia się ogniska chorobowego (oświadczenie sprawdzane z dokumentem tożsamości).

Na terenie festiwalu i w salach koncertowych wprowadzony zostanie nakaz noszenia maseczek. Każdy uczestnik otrzyma maseczkę wielokrotnego użytku w cenie biletu. Nakaz będzie restrykcyjnie monitorowany przez specjalnie do tego celu powołaną służbę porządkową. Służby porządkowe wraz z ochroną w przypadku zagubienia maseczki będą wręczały nową maseczkę jednorazowego użytku. Osoby nie stosujące się do nakazu noszenia maseczek będą wypraszane z wydarzenia.

Przy wejściu na teren imprezy każdemu uczestnikowi zmierzona zostanie temperatura ciała i nakazana zostanie dezynfekcja rąk.

Pod każdą sceną obowiązywał będzie limit osób oraz precyzyjnie określony dystans pomiędzy uczestnikami monitorowany przez służy porządkowe. W tym celu na podłoże naniesione zostaną znaki ułatwiające zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami.

Jeżeli chodzi o przestrzeń barową, specjalnie zabezpieczona i przeszkolona obsługa zadba o to, by w przestrzeni barowej egzekwowana była obowiązkowa dezynfekcja rąk. Pojawią się także specjalne linie wyznaczające kolejkę i odpowiedni dystans pomiędzy oczekującymi. Konsumpcja w przestrzeni barowej nie będzie odbywać się przy stolikach. Wprowadzone do obiegu zostaną indywidualne kubki wielokrotnego użytku i całkowicie zrezygnowano z infrastruktury zachęcającej do grupowego spędzania czasu.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1703 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39