Urodziny Muzeum Wojska. Dla zwiedzających czeka wiele darmowych atrakcji

2020.09.02 11:52
W sobotę, 5 września Muzeum Wojska w Białymstoku obchodzi 52. urodziny. W związku z tym przygotowano m.in. kiermasz, zwiedzanie ekspozycji stałych, stanowisko grupy rekonstrukcyjnej i wspólne śpiewanie. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Urodziny Muzeum Wojska. Dla zwiedzających czeka wiele darmowych atrakcji
Fot: Marcin Onufryjuk /MWB
Urodziny Muzeum Wojska w Białymstoku, 2019 r.

Historia białostockiego Muzeum

Muzeum Wojska w Białymstoku powstało w 1968 r. Jego pierwszą siedzibą był Pałacyk Gościnny Branickich. Niestety, budynek nie był w stanie pomieścić wielu eksponatów, dlatego w 1974 r. przeniesiono go na ul. Kilińskiego 7 – gdzie Muzeum funkcjonuje do dziś. W roku 1976 nadano mu status samodzielnej jednostki muzealnej o zasięgu makroregionalnym.

Długoletnim dyrektorem był płk dr Zygmunt Kosztyła, który korzystając z kontaktów nabytych podczas służby wojskowej, szybko zgromadził zbiór eksponatów. Stały się one podstawą kolekcji muzealnej, które cały czas cieszą się popularnością.

Urodziny

W sobotę, 5 września przypadają 52. urodziny Muzeum Wojska w Białymstoku. W związku z tym, dla zwiedzających przygotowano m.in. zwiedzanie ekspozycji stałych, kiermasz muzealny czy stanowisko grupy rekonstrukcyjnej.

Muzeum otwarte będzie od godziny 12.00 do 20.00. Ze względu na remont, wejście do budynku jest dostępne od strony parkingu. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Szczegółowy program.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl
527 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39