Usiłował zabić przypadkowego mężczyznę w parku. Zadał wiele ciosów nożem

2021.09.08 18:08
Do zdarzenia doszło w czerwcu 2020 r. Mężczyzna próbował zabić przypadkowego przechodnia. Miał też inne przewinienia na sumieniu.
Usiłował zabić przypadkowego mężczyznę w parku. Zadał wiele ciosów nożem
Fot: pixabay.com

Do zdarzenia doszło 17 czerwca 2020 r. około godz. 19.40. Wówczas w jednym z augustowskich parków został zaatakowany mężczyzna. Oprawca wybrał swoją ofiarę przypadkowo i dział w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia.

Jak informują śledczy: "zadał kilka ciosów nożem w szyję oraz klatkę piersiową, czym spowodował obrażenia ciała w postaci trzech ran kłutych w lewej części szyjnej, co z kolei doprowadziło m.in. do uszkodzenia II kręgu szyjnego oraz czterech ran kłutych przedniej lewej części klatki piersiowej (w okolicy serca). Uderzał też swoją ofiarę rękojeścią noża czym złamał jej nos oraz szczękę."

Mimo licznych ran, które zadał oprawca – nie udało mu się pozbawić życia swojej przypadkowej ofierze. Rannemu mężczyźnie na szczęście udzielono szybkiej pomocy lekarskiej, dzięki czemu udało się go uratować.

Oprawca miał też inne przewinienia na koncie. Został skazany przez sąd na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie substancji psychotropowych.

W sumie wobec oskarżonego orzeczono karę 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartek IV Sąd Apelacyjny rozpozna apelację obrońcy – co do winy oraz apelację prokuratora - co do kary.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1611 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39