Uważajcie na oszustów. Chcą sprzedawać bony turystyczne przez internet

2020.08.03 19:21
W internecie pojawiły się oferty oszustów, proponujących sprzedaż swoich bonów turystycznych. Warto pamiętać, że bonu nie można wymienić na gotówkę ani na inny środek płatniczy. Przy jego pomocy można płacić m.in. za usługi hotelarskie na terenie Polski.
Uważajcie na oszustów. Chcą sprzedawać bony turystyczne przez internet
Fot: pixabay.com
Internetowi oszuści próbują sprzedawać bony turystyczne

W związku z tym, że w internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy proponują sprzedaż swoich bonów, Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypominają, że bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani na inny środek płatniczy.

- Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione - przypominają Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W ustawie o bonie turystycznym wskazano, że za jego pomocą dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka, na które tej osobie przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze (Rodzina "500 plus"). Ponadto zgodnie z art. 5 ustawy bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymian.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1135 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39