UwB dołączy do Baltic Sea Region University Network

2015.10.29 00:00
Uniwersytet w Białymstoku dołączy do międzynarodowej sieci uczelni rejonu Morza Bałtyckiego.
UwB dołączy do Baltic Sea Region University Network
Fot: JF

Sieć uczelni Baltic Sea Region University Network powstała w 2000 roku. Należą do niej instytucje z Litwy, Estonii, Finlandii, Białorusi, Polski oraz Rosji. Z polskich uczelni jej członkami oprócz UwB są: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Warszawski, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Celem BSRUN jest wymiana dobrych praktyk i doświadczeń między uczelniami, dotyczących przede wszystkim zarządzania szkołami wyższymi. Instytucje dzielą się m.in. informacjami, jak pozyskują granty naukowe i jak wygląda u nich wymiana kadry oraz studentów.

Władze Uniwersytetu w Białymstoku są przekonane, że członkostwo w BSRUN umożliwi im współpracę z Siecią Uniwersytetów Pogranicza (która od 2 lat działa z inicjatywy tutejszej uczelni). Dotyczyłaby ona przede wszystkim organizacji szkół letnich, międzynarodowych studiów doktoranckich oraz wspólnych starań o środki na badania.

Zanim uczelnia z Białegostoku została przyjęta do BSRUN, odwiedził ją prezydent tej organizacji Kari Hyppönen, który spotkał się m.in. z Beatą Godlewską-Żyłkiewicz, prorektorem do spraw nauki i współpracy z zagranicą UwB oraz Robertem Ciborowskim, prorektorem do spraw ekonomicznych.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1413 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39