POLECAMY
8 marca rozpoczęło działalność Centrum Syntezy i Analizy BioNanoTechno Uniwersytetu w Białymstoku - nowoczesna placówka badawcza województwa podlaskiego.
Trzon Centrum Syntezy i Analizy BioNanoTechno stanowią trzy nowoczesne dziedziny badań naukowych: biotechnologia, nanotechnologia oraz technologie polimerowe. Centrum została wyposażone w nową aparaturę wartą około 12 mln zł. To przełom w funkcjonowaniu uczelni, ze względu na nowe możliwości prowadzenia badań i współpracę z przedsiębiorstwami. Ze sprzętu będą korzystać pracownicy i studenci Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. Centrum jest również otwarte na współpracę z firmami i instytucjami. Uroczystemu otwarciu, które odbyło się we czwartek, 8 marca towarzyszyć będzie międzynarodowa konferencja "Trendy w BioNanoTechno" - 9 marca. Jej prelegentami będą naukowcy specjalizujący się w biotechnologii, nanotechnologii oraz technologii polimerowej, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Utworzenie centrum kosztowało prawie 14 mln zł, z czego 12,5 mln to fundusze unijne.
MAG
24@bialystokonline.pl
Aktualności 17:00
Aktualności 14:30
Turystyka 14:00
Biznes 13:42
Zdrowie 13:39
Sport 13:30
Kryminalne 12:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji