V Traktoriada

dodane dnia: 2024-06-25 przez: Dali01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-06-30
Organizatorzy zapraszają na V Traktoriadę - Podlaskie wyścigi traktorów.

V Podlaskie Wyścigi Traktorów odbędą się w tym roku podczas organizowanych w Korycinie tradycyjnych XXIX Dni Truskawki.

Wyścigi Traktorów sygnowane marką Traktoriada – Traktorem Dookoła Świata, to cykl imprez odbywających się od lat na terenie całej Polski.

Idea wyścigów narodziła się z pasji do podróżowania połączonej z ciągnikami. Podróż dookoła świata udowodniła, że traktor to nie tylko maszyna robocza, ale również wspaniały nośnik idei, łącznik kulturowy i niezawodny pojazd.
Przez niemal 8 lat pomysłodawca Traktoriady, Marcin Obałek przemierzył Ursusem 6014 przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej blisko 30 000 km. Kolejna, europejska odsłona Traktoriady na pokładzie wiekowego C-328 przejechała na kołach ponad 5 000 km z Polski przez Słowację, Węgry, Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię, Macedonię, Grecję aż do Serbii. Zawrotna prędkość 25 km/h osiągalna dzięki kołom pożyczonym od 60-tki, pozwoliła dogłębnie zbadać przemierzane tereny, poznać lokalne zwyczaje, ludzi i ich historie.

Chęć przekazania szczypty tej przygody stała się główną motywacją do organizacji Wyścigów Traktorów, zwykłą maszynę zmieniających w wehikuł radości, który poza narzędziem pracy może być również rozrywką i powodem do dumy, gdy jego właściciel staje na podium.

Współpracując z urzędami gmin i miast oraz ośrodkami kultury tworzą wydarzenia przyciągające tłumy fanów i integrujące środowiska.

To impreza o wymiarze kulturowym, sportowym, promująca lokalne społeczności. Pierwsze Wyścigi Traktorów zorganizowaliśmy w 2004 roku w Swarzędzu.

29-30 czerwca 2024 po raz piąty organizują Podlaskie Wyścigi Traktorów.
Podlasie to region związany rolnictwem. Wykorzystując potencjał naszego województwa od 2017 roku rozwijają i umacniają nasz wizerunek, co sprawia, że Wyścigi Traktorów organizowane w Korycinie, a wcześniej w Tykocinie, są jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wyczekiwanych przez mieszkańców imprez w całym roku.

Poza samymi zawodami, imprezę wzbogacają stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, rady szkolnej, lokalnych twórców, rzemieślników i producentów. Można przy tej okazji skosztować regionalnych przysmaków i poznać ofertę przedsiębiorców. To impreza rodzinna, na której bawią się dorośli, jak i dzieci, na które czeka zawsze sporo atrakcji, takich jak dmuchańce, gry i zabawy sportowe, kąciki pracy twórczej i szereg stoisk z łakociami.

Wszyscy mogą wziąć udział w loterii fantowej, a na zakończenie dnia zrelaksować się przy muzyce na żywo.

Środki pozyskane dzięki organizacji Wyścigów Traktorów przeznaczane są na organizację kolejnych etapów Traktoriady, promocji Polski oraz szereg działań charytatywnych, m.in. pomoc humanitarną, działania edukacyjne, profilaktykę uzależnień skierowaną do dzieci i młodzieży, jak również utrzymywanie więzi z Polonią.

Zawodnicy proszeni są o zgłaszanie kandydatur podając imię nazwisko, adres zamieszkania, telefon, markę, model, moc i rocznik ciągnika w wewnętrznej wiadomości do organizatorów.
Kontakt: TraktoryPodlasie@gmail.com / tel. 792 462 330 lub 691 33 60 10
Miejsce imprezy
Korycin

1087 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39