Volkswagen przekazał samochody strażakom. Na pół roku

2022.12.19 15:47
Do dwóch podlaskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych trafiły volkswageny, które mają pomóc w przewożeniu żywności i darów uchodźcom z Ukrainy.
Volkswagen przekazał samochody strażakom. Na pół roku
Fot: OSP Gródek

Volkswagen Financial Services współpracuje ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Firma po raz czwarty przekazała swoje pojazdy do 10 jednostek. Dwa z nich trafiły do województwa podlaskiego – do OSP Dubicze Cerkiewne (volkswagen caddy) i OSP Gródek (volkswagen transporter).

Auta zostały wyposażone w karty paliwowe, pakiety serwisowe i ubezpieczenie. Pomagają w transporcie osób oraz przy przewożeniu żywności i darów dla potrzebujących. Zostały użyczone jednostkom OSP w Dubiczach Cerkiewnych oraz OSP w Gródku bezpłatnie na okres 6 miesięcy. Samochody zostały przystosowane do wymagających zadań: mają obszerne kabiny, duże przestrzenie ładunkowe i mocne silniki.

Choć jest tylko wypożyczony, i tylko na pół roku, strażakom-ochotnikom taka pomoc też jest potrzebna.

- Samochód będzie używany w niesieniu pomocy humanitarnej ofiarom kryzysu w Ukrainie i codziennej działalności naszej OSP - informuje OSP Gródek.

Współpraca Związku OSP RP i Volkswagen Financial Services trwa od 2020 r. Obecna, czwarta odsłona działań jest kontynuacją akcji zapoczątkowanej w marcu, a jej główny cel to pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Interwencje strażackie z użyciem użyczonych aut obejmowały do tej pory m.in. zwalczanie skutków pandemii, akcje ratunkowe, zabezpieczanie terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowanie lasów w czasie największych upałów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1351 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39