W białostockich szpitalach wstrzymano wypowiedzenia

2013.05.06 00:00
Po przyłączeniu szpitala gruźliczego i zakaźnego do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku w kwietniu wielu pracowników miało dostać wypowiedzenia. Planowane były też obniżki płac. Na razie nic się nie dzieje.
W białostockich szpitalach wstrzymano wypowiedzenia
Fot: Wikipedia

Kilka tygodni temu związki zawodowe otrzymały listy pracowników, których pensje miały być obniżone. Sytuacja dotyczyła 300 osób.

Wszystko zaczęło się od połączenia dwóch szpitali specjalistycznych z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Decyzję o połączeniu placówek podjął Sejmiku Województwa Podlaskiego. Już pierwszego dnia po połączeniu dyrekcja poinformowała o zrównaniu pensji w nowo połączonych placówkach do jednego poziomu.

Obniżki miały dotknąć właściwie każdego. Pracownicy przyłączonych szpitali otrzymują nowe propozycje dotyczące warunków zatrudnienia i zakresu obowiązków. Włączone placówki muszą przyjąć regulamin jednostki, która je przejmuje, czyli USK. Niestety wiąże się to z obniżkami płac. Najbardziej ucierpią na tym pracownicy szpitala zakaźnego. Dotychczas tutejsze płace były najwyższymi w regionie. Przewyższały zarobki pracowników USK i szpitala gruźliczego. Teraz pracownicy stracą nawet do 10 proc. swoich pensji. W wielu przypadkach to nawet kilkaset złotych.

Na chwilę obecną wszystkie decyzje zostały wstrzymane. Uniwersytecki Szpital Kliniczny cały czas prowadzi analizy finansowe.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1267 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39