W Białymstoku powstał nowy klub dla seniorów

2022.01.25 17:00
Białostoczanie po 60. roku życia mają nowe miejsce, w którym będą mogli ciekawie spędzić czas. Przy ulicy Białej w Białymstoku powstał Klub Senior+. We wtorek (25.01) z seniorami spotkał się prezydent Tadeusz Truskolaski.
W Białymstoku powstał nowy klub dla seniorów
Fot: Dawid Gromadzki /UM Białystok

Klub Senior+ powstał w centrum Białegostoku przy ulicy Białej 13/33, na parterze w budynku z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wyremontowano i wyposażono pomieszczenia o powierzchni ok. 180 m2. Są to sale spotkań, pomieszczenie do zajęć ruchowych, aneks kuchenny i 2 łazienki. Wszystko zostało dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z pomieszczeń klubu jest wyjście do ogrodu, co stwarza miejsce do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu.

– W Białymstoku realizowanych jest wiele różnorodnych inicjatyw, w których uczestniczą i włączają się w ich organizację osoby starsze. Klub to ważne miejsce, dzięki któremu seniorzy mogą być bardziej aktywni i kontaktować się z innymi – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Emerytura to taki wiek, kiedy wreszcie możemy pomyśleć o aktywności, na jaką wcześniej nigdy nie było czasu. Życzę wszystkim seniorom, aby znajdowali czas na realizację swoich pasji i zainteresowań.

W klubie będą odbywać się różnorodne zajęcia, między innymi muzyczne, ruchowe, taneczne, teatralne, edukacyjne, rekreacyjne, plastyczne, komputerowe i kulinarne. Planowane są też spotkania z ekspertami z różnych dziedzin, np. dietetykami czy policjantami z wydziału prewencji. Seniorzy będą tu mieli możliwość ciekawego spędzenia czasu, a także realizacji swoich pasji i dzielenia się doświadczeniami. W planach są także wycieczki i zwiedzanie miasta.

- Uczestnictwo w klubie będzie bezpłatne. Z tej oferty mogą skorzystać osoby w wieku 60 lat i więcej. Klub czynny będzie w poniedziałki, w godzinach 8.00-16.00, oraz od wtorku do piątku, w godzinach 7.30-15.30. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 85 879 77 40 - informuje Eliza Bilewicz-Roszkowska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Za remont i wyposażenie budynku Miasto zapłaciło ponad 853 tys. zł, z czego na utworzenie Klubu Senior+ pozyskane zostało 200 tys. zł z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2021-2025.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1633 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39