W czwartek pucharowe starcie Jagiellonii z Lechem

2014.10.29 00:00
W czwartek na stadionie w Poznaniu Jagiellonia Białystok zmierzy się z miejscowym Lechem. Stawką meczu będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.
W czwartek pucharowe starcie Jagiellonii z Lechem
Fot: www.jagiellonia.net

Jeśli wierzyć wszystkiemu i wszystkim, to oba zespoły traktują te rozgrywki jak najbardziej poważnie. Dowodzony przez Macieja Skorżę - Lech Poznań w 1/16 finału poradził sobie z Wisłą Kraków, wygrywając 2:0. Kolejorz jak na razie nie może zaliczyć tego sezonu do specjalnie udanych.

Po 13. kolejkach Poznaniacy plasują się na szóstej pozycji z dorobkiem 21 oczek. Ta zdobycz punktowa doprowadza niektórych sympatyków Lecha do frustracji. Pamiętajmy jednak, że puchary rządzą się swoimi prawami, a Lech dodatkowo będzie chciał się zrewanżować za ligową porażkę poniesioną w Białymstoku.

O Jagiellonii mówią teraz wszyscy i... prawidłowo. Jaga gra bardzo skutecznie i przy okazji ładnie dla oka. Białostoczanie w ośmiu ostatnich spotkaniach wygrali aż siedmiokrotnie i raz zremisowali. W drodze do 1/8 finału Jagiellonia wyeliminowała Chrobry Głogów.

Apetyty w stolicy Podlasia są już bardzo duże i mało tego, nikt żółto-czerwonych nie traktuje już jak chłopców do bicia. Podopieczni Michała Probierza z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej i z pewnością nie położą się jutro na boisku. Miejmy nadzieję, że znakomita passa Jagi będzie dalej kontynuowana.

Konfrontacja obu zespołów rozpocznie się w czwartek (31.10) o godzinie 17.45 na stadionie w Poznaniu.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1415 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39