W dwóch podlaskich miastach pojawią się mammobusy

2023.02.02 10:43
W lutym na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.
W dwóch podlaskich miastach pojawią się mammobusy
Fot: Pixabay

W 2022 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1200 razy. W nowym roku sieć ponownie zachęca do badania piersi. W lutym mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.

Bielsk Podlaski i Łomża to miasta, w których panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi.

- Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland - przekazuje organizator.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki.

Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust), w zależności od lokalizacji i daty badania.

W Podlaskim badania będzie można wykonać w:
- Bielsku Podlaskim – 24 lutego, miejsce: parking Kaufland przy ul. Piłsudskiego 27;
- Łomży – 21-22 lutego, miejsce: parking Kaufland przy ul. Piłsudskiego 33.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1121 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39