W katastrofie w Chrcynnie stracili męża i ojca. Trwa zbiórka dla rodziny dr. Bołdaka

2023.07.21 12:01
W katastrofie lotniczej pod Warszawą życie straciło 6 osób. Wśród ofiar był pracownik Politechniki Białostockiej, który pozostawił żonę oraz 3 małych synków. Trwa zbiórka funduszy dla rodziny tragicznie zmarłego dr. Cezarego Bołdaka.
W katastrofie w Chrcynnie stracili męża i ojca. Trwa zbiórka dla rodziny dr. Bołdaka
Fot: zrzutka.pl
Dr inż. Cezary Bołdak zginął w Chrcynnie koło Nowego Dworu Mazowieckiego

Tragedia pod Warszawą

W wyniku katastrofy lotniczej, która miała miejsce w poniedziałek (17.06) na terenie aeroklubu SkyDive Warszawa w Chrcynnie koło Nowego Dworu Mazowieckiego, zginęło sześć osób związanych z lotnictwem i społecznością Aeroklubu Warszawskiego. Dodatkowo siedem osób odniosło rany.

Przebieg tragicznych wydarzeń był szczególnie dramatyczny. Podczas lądowania w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, samolot Cessna 208 uderzył w hangar, w którym kilkanaście osób szukało schronienia przed nadchodzącą burzą.

W środę (19.07) przeprowadzono sekcję zwłok czterech zmarłych ofiar, co pozwoliło na poznanie bezpośredniej przyczyny ich śmierci. Jeden z mężczyzn zginął na skutek rozległego urazu klatki piersiowej, który wiązał się z niebezpiecznym krwotokiem. Natomiast przyczyną zgonów pozostałych trzech ofiar, w tym jednej kobiety, były rozległe urazy głowy połączone z wielomiejscowymi, głębokimi uszkodzeniami mózgu.

Dodatkowo, sekcja zwłok piątej ofiary, czyli pilota samolotu, wykazała, że przyczyną jego śmierci były uraz głowy oraz stłuczenie płuc. To ukazuje cierpienia, jakie spotkało tych niezwykle zaangażowanych w lotnictwo ludzi. Warto podkreślić, że sekcja zwłok szóstej ofiary - mężczyzny, który zmarł w środę wieczorem w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, jest zaplanowana na piątek (21.07).

Politechnika Białostocka straciła pracownika

Wśród ofiar był dr inż. Cezary Bołdak, pracownik Politechniki Białostockiej. Był on absolwentem Instytutu Informatyki Politechniki Białostockiej, miał ogromny wkład w rozwój i funkcjonowanie Wydziału Informatyki PB przez wiele lat. Po ukończeniu studiów, dołączył do zespołu na Wydziale Informatyki w 1999 roku, gdzie rozpoczął swoją karierę jako asystent. W 2003 r. uzyskał stopień naukowy doktora, co umożliwiło mu awans na stanowisko adiunkta. Od 2008 do 2012 r., dr inż. Cezary Bołdak pełnił funkcję prodziekana ds. Promocji i Współpracy na Wydziale Informatyki PB. Jego zdolności organizacyjne i umiejętność nawiązywania współpracy przyczyniły się do rozwoju wydziału i wzmacniania jego pozycji na rynku edukacyjnym.

W uznaniu za długoletnią służbę i wkład w rozwój uczelni, w 2013 r. dr inż. Cezary Bołdak został uhonorowany Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę. Pełnił przez wiele lat funkcję przewodniczącego Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia. Jego dbałość o jakość procesu dydaktycznego, innowacyjne podejście do nauczania i twórcze rozwiązania przyczyniły się do doskonalenia metod i narzędzi edukacyjnych na Wydziale Informatyki.

Wydział Informatyki PB przekazał w mediach społecznościowych, że jest pogrążony w żałobie wraz z jego rodziną. "W obliczu śmierci każde słowo jest zbyt małe. Wspominamy dra inż. Cezarego Bołdaka jako wspaniałego, zaangażowanego nauczyciela, naukowca, współpracownika. Zawsze uśmiechnięty, serdeczny, życzliwy i pomocny. Będzie nam go bardzo brakowało" - przekazali pracownicy wydziału.

Pomóżmy wdowie i jej małym synkom

Dr Cezary Bołdak, ceniony instruktor spadochronowy związany z Wydziałem Informatyki Politechniki Białostockiej, pozostawił swoją żonę Justynę i troje małych dzieci w ogromnym smutku i rozpaczy. Jego odejście to dla nich prawdziwa tragedia, ponieważ dr Cezary Bołdak był nie tylko kochającym mężem i ojcem, ale również wsparciem i oparciem w wielu aspektach życia.

Po śmierci męża, pani Justyna znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Została całkowicie sama z dziećmi i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby jej pomóc w tym trudnym okresie. Dodatkowo, brak środków finansowych sprawia, że jej sytuacja materialna jest niezwykle trudna.

W odpowiedzi na tę trudną sytuację, postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy, aby pomóc pani Justynie i jej dzieciom w przetrwaniu tego najbardziej trudnego czasu. Każda, nawet najmniejsza kwota będzie miała ogromne znaczenie i pozwoli przynieść ulgę w tym trudnym okresie.

Początkowym celem zbiórki było uzbieranie 100 tys. zł, co pozwoliłoby na złagodzenie niepewności finansowej Justyny i jej dzieci. I choć sytuacja była bardzo trudna, to ludzie okazali swoją wielkoduszność i współczucie, wpłacając już ponad 100 tys. zł. Link do zbiórki: TUTAJ.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1124 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39