W końcu! S8 w pełni oddana do jazdy

2018.10.19 17:55
Po wielu latach robót, utrudnień i milionach przekleństw, które posłali kierowcy na trasie między Białymstokiem a Warszawą, w końcu sławna S8 jest gotowa.
W końcu! S8 w pełni oddana do jazdy
Fot: GDDKiA

Tak jak informowaliśmy już wcześniej, od piątku gotowe są dwie jezdnie na całej długości drogi ekspresowej S8 łączącej Warszawę i Białystok. Udostępnienie kierowcom ostatniego, 13-kilometrowego odcinka od Wyszkowa do węzła Poręba domyka całą wybudowaną drogę ekspresową pomiędzy stolicą Polski a stolicą województwa podlaskiego. To zaś pozwala połączyć Białystok z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie. Mieszkańcy Białegostoku czekali na to ponad 15 lat.

- Przez ostatnie 3 lata oddano do użytkowania przeszło 98 km nowo wybudowanych odcinków drogi ekspresowej pomiędzy Warszawą a Białymstokiem, o wartości robót realizowanych na tych kontraktach przekraczającej 3 miliardy złotych. Razem z wcześniej wybudowanymi fragmentami S8 daje to prawie 180 km bezpiecznego połączenia drogowego pomiędzy oboma miastami - dwie jezdnie, pasy rozdzielające, awaryjne, ogrodzenie zapobiegające wtargnięciu zwierząt itp. - mówi Rafał Malinowski, rzecznik podlaskiej GDDKiA.
 
Odcinek od Wyszkowa do węzła Poręba, którym kierowcy już jeżdżą, ma 13 km długości i nawierzchnię - podobnie jak sąsiedni fragment od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej - z betonu cementowego. Łącznie to 29 km nawierzchni betonowej - na pozostałej części S8 pomiędzy Warszawą a Białymstokiem kierowcy pojadą po nawierzchni asfaltowej.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1227 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39