W Łomży zagrali przyszli reprezentanci Polski?

2023.06.20 12:42
W niedzielę (18.06) zakończył się ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 2010. Na stadionie w Łomży rywalizowało 12 drużyn.
W Łomży zagrali przyszli reprezentanci Polski?
Fot: UMWP

Turniej Łomża Cup 2023 jest już historią. Zmagania wygrała Garbarnia Kraków, 2. miejsce zajął Znicz I Pruszków, a 3. był Śląsk Wrocław. Tuż za podium znalazła się Jagiellonia Białystok, a drużyna gospodarzy uplasowała się w ostatecznym rozrachunku na lokacie numer 11.

- Za nami 3 dni sportowej rywalizacji na trzech świetnie przygotowanych boiskach oraz wiele pozytywnych emocji. Już teraz zapraszam na przyszły rok, na kolejną edycję turnieju w okolicach połowy czerwca. Gościliśmy 12 drużyn z całej Polski. Wsparliśmy także zbiórkę funduszy na leczenie 3-letniego Bartka. Renomę tego turnieju budujemy dzięki przede wszystkim wspaniałym rodzicom zawodników. Są najlepsi na świecie. Jestem przekonany, że widzieliśmy tu przyszłych reprezentantów Polski i zawodników, którzy decydować będą o obliczu polskiej Ekstraklasy - mówi Łukasz Uściłowski, prezes MŁKS-u Łomża.

Rozwijając aspekt charytatywny, warto zaznaczyć, że rodzice chorego Bartka liczyli, że w trakcie imprezy uda się zgromadzić ok. 4-5 tys. zł. Tymczasem zbiórka przyniosła aż 11 tys. zł. Znaczący wkład wniósł Maksym Wawrzyńczak, który przekonał tatę Michała, że warto wyłożyć ponad 3 tys. zł za koszulkę, którą w klubie Napoli nosił znakomity reprezentant Polski - Piotr Zieliński.

Nagrody i medale dla najlepszy ekip wręczał m.in. wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

- Są oczywiście trenerzy i działacze piłkarscy, ale w tym okresie, gdy może się narodzić pasja sportowa, to na rodzicach spoczywa cały ciężar jej obudzenia i pielęgnowania. Widzę, że tu zebrali się rodzice, którzy chcą i potrafią wychowywać dla sportu. Za to im dziękuję. Mam nadzieję, że nasi przyszli "Lewandowscy" z całego kraju wywiozą z Łomży jak najlepsze wrażenia - powiedział Olbryś.

Wyniki turnieju Łomża Cup (rocznik 2010)
1. Garbarnia Kraków
2. Znicz I Pruszków
3. Śląsk Wrocław
4. Jagiellonia Białystok
5. Górnik Łęczna
6. Perełki Puławy
7. Znicz II Pruszków
8. Wisła Płock
9. Barca Academy
10. Gedania Gdańsk
11. MŁKS Łomża
12. Pogoń Siedlce

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1580 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39