W Podlaskiem mało aktywowanych bonów turystycznych. Jedynie 16%

2020.09.03 13:41
Mieszkańcy województwa podlaskiego, do tej pory aktywowali jedynie 18 tys. bonów turystycznych. To najmniej w porównaniu z innymi regionami Polski. Jak wypadły inne województwa?
W Podlaskiem mało aktywowanych bonów turystycznych. Jedynie 16%
Fot: Pixabay

Najsłabszy wynik

Do końca wakacji mieszkańcy województwa podlaskiego aktywowali ponad 16% bonów turystycznych.

- Bon turystyczny funkcjonuje od 1 sierpnia i nie wszyscy rodzice wraz z dziećmi mogli z niego skorzystać. Koniec wakacji nie oznacza końca bonu turystycznego. Do tej pory mieszkańcy województwa podlaskiego aktywowali prawie 18,4 tys. z przygotowanych dla nich 112,7 tys. bonów – informuje rzeczniczka regionalna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa podlaskiego Katarzyna Krupicka.

Bonem można opłacić wyjazdy rodzinne, ferie zimowe czy wakacje w przyszłym roku. Ważne, by płatność była wykonana najpóźniej w dniu 31 marca 2022 roku.

Inne województwa

W całej Polsce, uprawnionych do korzystania z bonu turystycznego jest ponad 4 mln osób. Póki co, aktywowało go ponad 880 tys.

Jak łatwo się domyślić, najwięcej aktywowano ich w najludniejszych województwach: mazowieckim - ponad 124 tys. i śląskim - 111 tys. Wspomniany wyżej najmniejszy wynik przypadł województwu podlaskiemu, niewiele więcej aktywowano bonów w lubuskim – 20 tys.

Biorąc pod uwagę cały kraj aktywowano dotąd 22% bonów. W Podlaskiem dopiero 16%.

Główna idea

Polski Bon Turystyczny ma być wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa. Warto przypomnieć, że bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory znajduje się na niej 17 tys. firm.

Bon w wysokości 500 zł przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje dodatek 500 plus. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

939 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39