W Podlaskiem powstaną dwie elektrownie fotowoltaiczne

2021.11.15 13:00
W poniedziałek (15.11) zarząd województwa przyznał dofinansowanie z funduszy unijnych na dwie duże inwestycje. Było to możliwe dzięki oszczędnościom w programie regionalnym.
W Podlaskiem powstaną dwie elektrownie fotowoltaiczne
Fot: Pixabay

Dotacje na budowę elektrowni fotowoltaicznych otrzymały dwa przedsiębiorstwa: Promyk Szepietowo oraz Solis Pv.

– Chcemy, aby nasze województwo wykorzystywało w jak największym stopniu odnawialne źródła energii, ponieważ mamy ku temu bardzo dobre warunki w regionie. Dlatego jako zarząd województwa staramy się dofinansować jak najwięcej projektów, które przeszły pozytywnie ocenę i zakwalifikowały się do otrzymania dotacji. I wszelkie oszczędności przeznaczamy na kolejne dobre wnioski – zaznaczył marszałek Artur Kosicki.

Promyk Szepietowo wybuduje elektrownię fotowoltaiczną w miejscowości Szepietowo-Żaki. Na ten cel spółka otrzymała dotację w wysokości 1,45 mln zł.

Natomiast Solis Pv otrzymał 1,46 mln zł, za które wybuduje elektrownie fotowoltaiczną w miejscowości Niziołki Dobki, w gminie Kulesze Kościelne.

Łącznie w tym konkursie unijnym wsparcie w kwocie 52,7 mln zł otrzymało już 36 projektów (wliczając te dwa dziś dofinansowane).

W naborze można było otrzymać dotacje na budowę nowych lub zwiększenie mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE (biomasy, biogazu, energii wiatru, słońca, wody oraz ziemi) wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

433 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39