W Podlaskiem powstaną szerokopasmowe sieci za prawie 45 mln zł

2010.12.31 00:00
Zarząd Województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego przyjął we czwartek (30.12) pięć projektów z zakresu sieci szerokopasmowych i dostępu do internetu. Dofinansują je środki z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.
W Podlaskiem powstaną szerokopasmowe sieci za prawie 45 mln zł
Fot: sxc.hu

Trzy z wybranych projektów będą realizowane w partnerstwie - oznacza to, że swoim zasięgiem obejmą kilka gmin. Gmina Mońki jest beneficjentem ponad 6,4 mln zł dotacji na budowę sieci na swoim terenie oraz w gminach Knyszyn i Jaświły.

Projekt, którego liderem jest Drohiczyn, obejmie także Mielnik, Siemiatycze, Perlejewo, Ciechanów, Grodzisk, Milejczyce, Brańsk i Rudkę. Jest to już drugi etap inwestycji, dofinansowany kwotą 20,4 mln zł.

Ostatnim projektem partnerskim jest inwestycja Dąbrowy Białostockiej, która zapewni dostęp do sieci także w Nowym Dworze, Suchowoli, Korycinie i Jasionówce. W tym przypadku dotacja sięga 6,9 mln zł.

Wsparcie swoich przedsięwzięć zyskały także Bakałarzewo (2,4 mln zł) i Narewka (1,02 mln zł).
Łączna wartość tych inwestycji przekracza 44,7 mln zł.

Projekty przyczynią się do poprawy warunków dostępu do internetu oraz innych technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), a to oznacza wyrównywanie w tym zakresie dysproporcji w regionie.

E.S.

1268 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39