W poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w świecie. BTL zaprasza na spektakl [KONKURS]

2024.05.23 10:55
“Kaszalot” to spektakl familijny, który łączy w sobie edukację, emocje i dobrą zabawę. Najbliższe pokazy produkcji Białostockiego Teatru Lalek odbędą się już w ten weekend (25-26 maja).
W poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w świecie. BTL zaprasza na spektakl [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Teatralna podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości. Zabierze nas w nią pewien zagubiony w swoich myślach Kaszalot. Towarzyszy mu wierna przyjaciółka - Pchła. Sympatyczny duet szuka odpowiedzi na nurtujące głównego bohatera pytania. Problematyka jest bardzo ważna i aktualna. Chodzi bowiem o poczucie własnej tożsamości.

Wszystko zaczęło się, gdy nasz Kaszalot obudził się pewnego dnia jakiś nie swój. Skąd wypłynął trawiący go niepokój? Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się być przecież zwyczajne. Wszystko, oprócz pytań, które natarczywie przewijały się przez umysł naszego bohatera: czy można nazywać się Kaszalotem, a nie należeć do ssaków tego gatunku? Czy można mieć spiczasty nosek i nie być podobnym do lisa? Czy słowne podobieństwo Kaszalota do kasztana jest wystarczające, aby poczuć się jak w rodzinie? Odpowiedzi szuka podczas podróży pociągiem, w którą zabiera ze sobą widzów spektaklu

Lalki, piosenki i gra na żywo

Przedstawienie łączy w sobie sztukę lekarską i żywy plan teatralny. Autorką tekstu jest dramaturg Białostockiego Teatru Lalek, Marta Guśniowska. Reżyserka - Anna Retoruk zaprosiła do współpracy aktorki i aktorów: Iwonę Szczęsną, Krzysztofa Pilata, Jacka Dojlidko oraz Izabelę Marię Wilczewskę. Inspicjentem jest Mirosław Janczuk.

Nie zabraknie także aspektów muzycznych. Piosenki skomponował Piotr Sowa. Każdy z bohaterów, Kaszalot, Pchła oraz Lalkarz ma własny motyw muzyczny, który oddaje charakter postaci.

Pokazy już w najbliższy weekend

Spektakl “Kaszalot” obejrzymy już w najbliższą sobotę (25 maja) o godzinie 15:00 oraz w niedzielę (26 maja) o godzinie 14:00. Przedstawienie skierowane jest do najmłodszych miłośników sztuki teatralnej. To doskonała propozycja na weekendowy, rodzinny wypad dla tych, którzy lubią łączyć przyjemność obcowania ze sztuką z użytecznością nabywania nowej wiedzy.

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na te przedstawienia: KONKURS

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1507 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39