W regionie oddano do użytku ponad 4-kilometrowy odcinek drogi

2022.10.18 17:10
We wtorek (18.10) odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej Chraboły-Kopisk. Z kolei w powiecie sokólskim rozpoczęła się budowa przepustu oraz dojazdów do niego na drodze wojewódzkiej nr 676.
W regionie oddano do użytku ponad 4-kilometrowy odcinek drogi
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP
Droga Chraboły-Kopisk została oddana do użytku

Oddano do użytku ponad 4-kilometrowy odcinek

4,2-kilometrowy odcinek drogi Chraboły–Kopisk w gminie Dobrzyniewo Duże został oficjalnie oddany do użytku. Nowa utwardzona droga poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i turystów, odwiedzających Puszczę Knyszyńską i Rezerwat Przyrody Krzemianka.

Uciążliwą nawierzchnię żwirową zastąpiła nawierzchnia z poczwórnego powierzchniowego utrwalenia emulsją i grysami (jezdnia), wykonano też nawierzchnię żwirową na zjazdach.

Inwestycja, której całkowity koszt wyniósł 2,3 mln zł została częściowo dofinansowana (1 mln zł) ze środków pochodzących z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, utworzonego w ramach budżetu województwa. Dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł przekazał Powiat Białostocki - taką samą kwotę dała także gmina Dobrzyniewo Duże. Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz podkreślił, że to przykład, jak w ramach Funduszu mogą efektywnie współpracować trzy samorządy: wojewódzki, powiatowy i gminny.

W Talkowszczyźnie wbito szpadel

Również we wtorek wykonawcy został uroczyście przekazany teren pod realizację nowego przepustu przez rzekę Słoja w miejscowości Talkowszczyzna (gmina Szudziałowo) i przebudowę dojazdów do niego na drodze wojewódzkiej nr 676.

Jak poinformował Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, stan starego mostu "jest niezadowalający". Dlatego w ramach inwestycji planowana jest jego rozbiórka, a także budowa przepustu z blach stalowych, przebudowa uzbrojenia terenu oraz remont drogi wojewódzkiej na dojazdach do mostu (odcinek o długości 215 m od strony Białegostoku oraz 125 m od strony Krynek). Ponadto powstaną dwie zatoki autobusowe, chodnik, a także trasa dla rowerów.

Prace zakończą się w listopadzie 2023 r. Jej koszt wyniesie ponad 5 mln zł i zostanie pokryty z budżetu województwa.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1042 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39