W regionie powstanie nowy oddział covidowy

2022.03.17 13:53
W czwartek (17.03) zarząd województwa podlaskiego zwiększył o 2,3 mln zł dofinansowanie z funduszy europejskich dla szpitala w Siemiatyczach.
W regionie powstanie nowy oddział covidowy
Fot: siemiatycze.pl
SP ZOZ w Siemiatyczach

Szpital w Siemiatyczach aktualnie realizuje projekt unijny, który obejmuje: zakup rezonansu magnetycznego oraz adaptację pomieszczeń na potrzeby pracowni rezonansu magnetycznego, przebudowę pomieszczeń po dawnej sterylizatorni oraz istniejącej kuchni na potrzeby oddziału ortopedycznego oraz zakup sprzętu i aparatury medycznej do tego oddziału. Przyznane w maju 2021 r. dofinansowanie wyniosło 5,65 mln zł.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach zwrócił się do zarządu województwa o zgodę na rozszerzenie tego projektu o budowę oddziału jednego dnia dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Powstałby tam blok operacyjny z salami pobytowymi dla chorych na koronawirusa.

Warto podkreślić, że choć wiele osób uważa, że pandemia COVID-19 już minęła, a minister zdrowia chce znosić obostrzenia, to jednak problem wciąż istnieje.

– Staramy się zabezpieczać placówki medyczne w regionie na wypadek zaostrzenia się sytuacji epidemiologicznej. Inwestycja w Siemiatyczach wpisuje się w ten kierunek działań – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Zarząd województwa przychylił się do prośby dyrektora szpitala i zwiększył dofinansowanie z funduszy europejskich dla tego projektu o 2,3 mln zł. W związku z tym siemiatycka placówka dostanie blisko 8 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1185 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39