W "Śniadecji" otwarto dwa duże oddziały. Remont kosztował 13 mln zł

2023.05.22 15:46
Kompleksowy remont przeszły oddziały ortopedii urazowej oraz urologii onkologicznej i ogólnej w białostockim szpitalu. W poniedziałek (22.05) oficjalnie oddano oba oddziały do użytku.
W "Śniadecji" otwarto dwa duże oddziały. Remont kosztował 13 mln zł
Fot: Krzysztof Duszyński/UMWP

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku będą mieć znaczne lepsze warunki pobytu, a lekarze pracy.

W poniedziałek (22.05) oficjalnie zostały udostępnione oddziały ortopedii urazowej oraz urologii onkologicznej i ogólnej.

Inwestycja kosztowała niemal 13 mln zł. Dotacja z funduszy unijnych wyniosła 8 mln zł, a prawie 5 mln zł pochodzi z budżetu województwa. Sfinansowany ze środków województwa został też zakup umeblowania obu oddziałów w łącznej kwocie 1,2 mln zł.

Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki podczas otwarcia wyraził nadzieję, że w odnowionych oddziałach będzie się dobrze pracować, tak, aby personel szpitala mógł pełnić służbę w dobrych warunkach. Jak przypomniał Kosicki, w latach 2019-2023 szpital wojewódzki otrzymał w sumie prawie 70 mln zł dofinansowania.

Oddział urologiczny i ortopedyczny to jedne z ostatnich, które jeszcze były w lokalizacji z lat 70. Nie były one remontowane od 40 lat. W jednej sali musiało pomieścić się pięć osób. Łazienki znajdowały się na korytarzu.

– Teraz mamy piękne warunki, sale jedno- i dwuosobowe. Naprawdę, jest czego zazdrościć – mówił dyrektor szpitala Cezary Nowosielski.

Zmodernizowany oddział urologii onkologicznej i ogólnej mieści 24 pacjentów, a ortopedyczno-urazowy – 34. Są tu nowe łóżka ortopedyczno-urologiczne, a także sale zabiegowe i pooperacyjne. Zakupiono nowoczesny sprzęt, m.in. aparat RTG z ramieniem C na oddział urologii i aparaturę medyczną na ortopedię. Oddziały są wyposażone w klimatyzację oraz dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

604 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39