W weekend noworoczny granicę próbowało przekroczyć 44 imigrantów

2022.01.03 10:05
Minionej doby Straż Graniczna odnotowała 16 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Ponadto w Szudziałowie 2 osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli.
W weekend noworoczny granicę próbowało przekroczyć 44 imigrantów
Fot: Straż Graniczna

W noworoczny weekend Straż Graniczna odnotowała łącznie 44 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Tuż po sylwestrze, 1 stycznia granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób.

- Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Lipsku grupa 12 obywateli Iraku próbowała przedostać się na terytorium Polski. Na odcinku w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole był oślepiane przez służby białoruskie laserami - informuje SG.

Tego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce zatrzymali za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy obywatela Polski, który przyjechał po 6 obywateli Iraku.

Z kolei w niedzielę (2.01) z Białorusi do Polski próbowało przedostać się 16 migrantów.

- Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Szudziałowie 4 cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium RP, podczas gdy 2 osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli - przekazali pogranicznicy.

Ponadto funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy 33-letniego obywatela Syrii z niemiecką kartą pobytu, który przewoził 5 obywateli Iraku.

W 2021 r. na polsko-białoruskiej granicy funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 362 osoby za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1628 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39