W weekend zakaz ruchu dla ciężarówek

2013.05.17 00:00
W nadchodzący weekend przypadają Zielone Świątki, z tego powodu drogowcy spodziewają się wzmożonych podróży. Przypominają też o obowiązującym zakazie ruchu dla ciężarówek.
W weekend zakaz ruchu dla ciężarówek
Fot: sxc.hu

W piątek od godz. 18.00 do 22.00 i w niedzielę od godz. 8.00 do 22.00 w całej Polsce obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Nie oznacza to jednak, że na drodze w ogóle nie spotkamy tira. Jeździć bowiem mogą samochody przewożące m.in. żywe zwierzęta, sprzęt do obsługi imprez masowych, prasę, przesyłki pocztowe, lekarstwa i środki medyczne oraz towary szybko psujące się.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zachęca do sprawdzania kamer drogowych (jest ich już prawie 600), które stale monitorują sytuację drogową i ułatwiają ocenę panujących na trasach warunków jazdy. Przydatnym narzędziem w planowaniu podróży jest też "Mapa aktualnych i prognozowanych warunków drogowych", dostępna na stronie www.gddkia.gov.pl w Serwisie dla kierowców. Znaleźć można tam m.in. informacje o prowadzonych modernizacjach, ale również o nagłych zdarzeniach ograniczających ruch pojazdów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

845 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39