Wandale zniczyli nagrobki na cmentarzu w Białymstoku

2011.11.04 00:00
Zniszczone krzyże i rozbite płyty nagrobkowe to bilans nietypowej rozrywki dwóch mężczyzn, którzy zdewastowali 3 pomniki na cmentarzu w Białymstoku. Zatrzymanym wandalom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wandale zniczyli nagrobki na cmentarzu w Białymstoku
Fot: E.S.

Wczoraj około godziny 21.00 powiadomiono policję, że na cmentarzu przy ul. Konstytucji 3 Maja ktoś dewastuje nagrobki. Przybyłym na miejsce mundurowym dobiegające z dala odgłosy tłuczonego szkła wskazały miejsce, gdzie grasowali wandale.

Okazało się, że dwóch mężczyzn rozbijali płyty nagrobkowe, marmurowe krzyże i tłukli znicze. Obaj zostali zatrzymani. Jak się okazało byli to: 31-letni mieszkaniec Białowieży i starszy od niego o 3 lata białostoczanin.

Badanie alkomatem wykazało, że byli pijani. Starszy miał 2 promile alkoholu w organizmie a jego młodszy kompan o 0,5 promila więcej. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu, gdzie teraz trzeźwieją. Szacowana jest także wysokość strat wyrządzonych wyczynami nocnych wandali.

Jutro zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Białystok - Północ. Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

E.S.

1004 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39