Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia

2015.08.03 00:00
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zachęca wszystkich bezrobotnych z województwa podlaskiego do udziału w bezpłatnych warsztatach z zakresu doskonalenia kompetencji społecznych.
Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia
Fot: pixabay.com

Urząd Pracy organizuje wiele szkoleń i warsztatów, które mają na celu pomoc osobom bezrobotnym w znalezieniu zatrudnienia.

Białystok

13 sierpnia bieżącego roku odbędą się warsztaty pt. "Zredukuj stres". Organizatorzy są przekonani, że nieradzenie sobie z emocjami może wpływać na problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Specjaliści opowiedzą słuchaczom, jak walczyć ze stresem i sprawić, by nie utrudniał nam życia.

17-18 sierpnia można uczestniczyć w szkoleniu, na którym wykładowcy opowiedzą i pokażą, jak odkryć swój potencjał zawodowy i osobisty.

Ostatnio wiele osób interesuje się prowadzeniem firmy przez Internet. Dlatego też Wojewódzki Urząd Pracy postanowił zorganizować warsztaty pt. "E-biznes: firma w sieci od podstaw", które odbędą się 18 sierpnia.

Szkolenia odbędą się w WUP przy ul Pogodnej 22. Zainteresowani mogą się zapisywać, dzwoniąc pod numer telefonu: 85 74 97 244 lub osobiście u doradcy zawodowego w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku.

Łomża

Warsztaty dla osób bezrobotnych odbędą się też w Łomży. 4 sierpnia odbędzie się spotkanie, na którym specjaliści opowiedzą, jak należy się przygotować do wejścia na rynek pracy. 11 i 12 sierpnia odbędą się zaś warsztaty pt. "Moja firma", dzięki którym słuchacze dowiedzą się, czym należy się sugerować zakładając własną działalność gospodarczą i jakich formalności należy dopełnić, by móc mieć własny biznes.

Często kluczem do sukcesu jest przejście rozmowy kwalifikacyjnej. Pracodawcy często zaskakują kandydatów pytaniami. 28 sierpnia można będzie wziąć udział w szkoleniu z autoprezentacji i rozmowy kwalifikacyjnej.

Zainteresowani udziałem w spotkaniach mogą zapisywać się, dzwoniąc pod numer telefonu: 86 216 23 46, bądź osobiście u doradcy zawodowego w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Łomży.

Suwałki

Osoby, które szukają pracy, popełniają wiele błędów, które po wyeliminowaniu sprawią, że łatwiej będzie im znaleźć upragnione miejsce pracy. 19 i 30 sierpnia odbędzie się spotkanie pt. "Aktywnie szukam pracy". Doradcy zawodowi powiedzą słuchaczom, jak powinni postępować, np. składając dokumenty aplikacyjne. W Suwałkach również odbędzie się spotkanie z osobami, które chcą założyć własną firmę, ale nie wiedzą, jak zacząć. Warsztaty "Zakładam własną firmę" odbędą się 21 sierpnia.

Chętni do udziału w warsztatach mogą zapisywać się, dzwoniąc pod numer telefonu 87 566 66 01 albo osobiście u doradcy zawodowego w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Suwałkach.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

998 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39