Wciąż można korzystać z dopłaty 500 zł. Termin zgłoszeń upływa w marcu

2023.01.20 11:10
Do końca marca mogą wykorzystać jeszcze bon turystyczny osoby, które tego nie zrobiły. Warto o tym pamiętać, szczególnie że w województwie podlaskim zbliżają się ferie.
Wciąż można korzystać z dopłaty 500 zł. Termin zgłoszeń upływa w marcu
Fot: pixabay.com

W 2020 r. wprowadzono program Polski Bon Turystyczny. Jest to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko (w przypadku dziecka z niepełnosprawnością kwota jest dwukrotnie wyższa). Bonem można płacić za różnego rodzaju imprezy turystyczne, usługi hotelarskie na terenie Polski Można też opłacić nim zorganizowany wypoczynek, np. wyjazd dziecka na kolonię, obóz czy zieloną szkołę, a także jednodniową wycieczkę bez noclegu, o ile obejmuje ona dwie usługi np. transport i zwiedzanie.

Od początku wprowadzenia Polskiego Bonu Turystycznego do przedsiębiorców turystycznych oraz różnych organizacji pożytku publicznego w Podlaskiem wpłynęło 35 569 370 zł. W całym kraju kwota ta sięga 3 mld zł. Dzięki przyjętej we wrześniu 2022 roku nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym z bonu można skorzystać do końca marca tego roku. Przedłużenie terminu (miał się zakończyć we wrześniu) ma być dodatkowym wsparciem ekonomicznym dla branży turystycznej, która jak wiadomo, dość mocno ucierpiała w okresie pandemii. Niekorzystnie na ruch turystyczny wpływa też trwająca na terenie Ukrainy wojna.

Wciąż wiele osób nie wykorzystała świadczenia, więc może to zrobić dofinansowując zimowy wypoczynek. W Podlaskiem liczna dzieci, którym przysługuje Bon Turystyczny wynosi 203 430. Szacuje się, że mieszkańcy z województwa podlaskiego mogą wykorzystać jeszcze 26 921 578 zł dostępnych w bonach. Mają na to czas do marca 2023 r. Warto jednak wiedzieć, że bonem można opłacić także zaliczki na wyjazdy, któe odbędą się później, istotne jest jednak to, by płatność bonem nastąpiła do marca włącznie.

Dofinansowanie można wykorzystać w ponad 28 tysiącach miejsc w całej Polsce. Wszystkie obiekty czy organizacje, które przyjmują płatność bonem dostępne są tutaj: bonturystyczny.polska.travel.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1345 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39