"Wdzięczni Naszym Bohaterom". Kombatanci i Sybiracy otrzymują darmowe ciepłe posiłki

2020.11.17 17:33
Sybiracy, kombatanci i osoby, które kiedyś walczyły o niepodległą Polskę - teraz mogą otrzymać darmowy posiłek. Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował się na taką formę pomocy dla osób, które tego potrzebują.
"Wdzięczni Naszym Bohaterom". Kombatanci i Sybiracy otrzymują darmowe ciepłe posiłki
Fot: UMWP

Wsparcie seniorów i uwrażliwienie społeczeństwa

Kombatanci i Sybiracy, którzy walczyli za Polskę – będą codzienne otrzymywać ciepłe i zdrowe posiłki prosto pod sam dom. Akcją objętych jest ok. 30 osób.

- Zarządowi Województwa Podlaskiego zawsze bliskie są osoby, które walczyły o naszą niepodległość i były represjonowane przez niemieckiego oraz sowieckiego okupanta. Dziś, pamiętając o ich zasługach dla Ojczyzny nie możemy pozostawić naszych bohaterów bez wsparcia, bo jest ono wyrazem wrażliwości społecznej tak potrzebnej w tych trudnych czasach pandemii. Dlatego zdecydowaliśmy, że pieniądze z budżetu województwa, które były przeznaczone na usługi cateringowe w urzędzie, sfinansują przygotowanie i dostarczenie posiłków osobom, które tego potrzebują – powiedział Artur Kosicki marszałek województwa podlaskiego.

Inicjatywa ma na celu wyrażenie wdzięczności osobom walczącym o niepodległą Polskę oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób starszych.

"Czujemy, że trzeba im teraz pomóc"

Akcja jest zaplanowana do końca roku, ale będzie kontynuowana jeżeli zajdzie taka potrzeba. Seniorzy są bardzo wdzięczni za inicjatywę.

- Ludzie witają nas ze łzami w oczach i dziękują za wsparcie. Nam też się nie raz zakręci łezka w oku podczas dostarczania jedzenia, bo szanujemy tych starszych ludzi i wiemy, że to nie jest ich wina, że byli deportowani i urodzili się na Syberii. Mieli ciężkie życie i dlatego czujemy, że trzeba im teraz pomóc – dodała Maria Świca, która codziennie rozwozi posiłki.

Obiady przygotowuje białostocka restauracja Villa Tradycja. Wiosną również pod nazwą "Wdzięczni Naszym Bohaterom" miała miejsce inicjatywa Stowarzyszenia "Dzieci Białegostoku". Wsparcie trafiło do kombatantów i działaczy podziemia niepodległościowego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1199 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39